لباس نوعروس در مهمانی های پیاپی که به عنوان پاگشا مرسوم است و برای معرفی عروس و داماد به فامیل و دوستان برگزار می شود، مخصوصا اگر در نوروز و تعطیلات آن باشد بیشتر به چشم می آید.


در این مقاله نکته های مهمی را برای شما عروس خانوم های جوان می گوییم تا مشکل معروف «من لباس چی بپوشم» را در روزهای خوش و دوست داشتنی تعطیلات عید نداشته باشید و بدانید در هر مهمانی و مراسمی چه رنگ و مدلی باید لباس بپوشید.

لباس نوعروس باید حتما مد روز باشد؟

شما یک شخصیت مستقل دارید با تمام علایق و سلیقه های شخصی که قبل از ازدواج آن ها را داشتید. پس قرار نیست شما یک باره 180 درجه تغییر کنید و شبیه دیگران لباس بپوشید. سعی کنی استایل خودتان را حفظ کنید و طوری لباس بپوشید که در آن راحت هستید. دلیلی ندارد بعد از ازدواج حتما کفش های پاشنه بلند چند ده سانتی بپوشید و هنگام راه رفتن مدام لغزش داشته باشید و باعث خنده دیگران بشوید. همه ی این هایی که گفتیم دلیل نمی شود که استایل قبل از ازدواج را رد کنیم و استایلی که بیشتر افراد بعد از ادواج به خودشان میگیرند را تایید کنیم. به این دلیل است که بدانید می توانید سبک و لباس پوشیدن تان را تا جایی که درست و در شان مجلسی که می خواهید بروید حفظ کنید و بقیه را کنار بگذارید یا در مهمانی های دوستانه یا وقتی با همسرتان در خانه تنها هستید استفاده کنید.

کفش و لباس نوعروس

در مهمانی های نوروز چون بیشتر مهمانی ها خانوادگی است و مدام در رفت و آمد هستید سعی کنید کفشی را انتخاب کنید که هنگام راه رفتن با آن راحت باشید. این کفش نه لزوما باید کفش مهمانی و پاشنه بلند باشد نه کفش های کالج و کتونی. در مورد کفش به هیچ عنوان نباید به مدلی که مد میشود توجه کنید، چون پا یکی از مهم ترین اعضای بدن است و آسیب دیدن آن به دلیل پوشیدن کفش های نامناسب می تواند تمام تعطیلات و سفر را برای شما زهر کند. پس کفشی انتخاب کنید که با آن راحت باشید و بتوانید ساعت های طولانی آن را به پا داشته باشید و از پوشیدن آن اذیت نشوید.

دامن لباس نوعروس

نکته ی مهم دیگر این است که استفاده از دامن های بلند و یا دنباله دار نه تنها به جذابیت شما کمکی نمی کند بلکه جلوی دست و پای شما را هم می گیرد و باعث می شود نوانید به راحتی حرکت کنید و از طرفی دامن بلند انتخاب خوبی برای مهمانی های داخل منزل نیست. پس از فکر پوشیدن این مدل دامن بیرون بیایید و آن را جایی در کمد برای مهمانی های داخل سالن نگهداری کنید.

کدام لباس برای کدام مهمانی؟

چیز دیگری که باید آن را همیشه به خاطر داشته باشید این است که در چه جمعی حضور دارید، اگر در مهمانی هستید که بزرگ تر های فامیل حضور دارند باید سبک و پوشش تان را بنا به احترام آن ها رعایت کنید و اگر در مهمانی دوستانه یا جمع خانوادگی هم سن و سال خودتان هستید طور دیگری که مناسب آن جمع است ست کنید. پوشیدن بلوز و شلوار شاید در یک جمع دوستانه مناسب باشد اما بهتر است در اولین مهمانی های خانوادگی در فامیل همسر از یک تیپ دیگر استفاده کنید. مثلا شومیزها، دامن های معمولی نه خیلی بلند و یا پیراهن ها.

لباس نوعروس باید چه رنگی باشد؟

همه ی این ها می توانند جز انتخاب های شما باشند و می توانید آن ها را از رنگ سال انتخاب کنید. البته الزاما نباید همه  چیزهایی که می پوشید یک رنگ باشد و می توانید قسمت نیم تنه بالا را از رنگ سال انتخاب کنید و مابقی را با مشکی یا سفید بپوشید و برای ست کردم از اکسسوری های تزیینی یا تاج سرها استفاده کنید که زیبایی خاصی به موهای تان می بخشد.