آموزش بافت کیف قلاب بافی گران قیمت

آموزش بافت کیف قلاب بافی گران قیمت

ادامه مطلب
زنان آسیایی چگونه با آرایش بینی مصنوعی و گونه درست می کنند ؟

زنان آسیایی چگونه با آرایش بینی مصنوعی و گونه درست می کنند ؟

ادامه مطلب
فروش عمده چسب لیفت نامرئی بینی با چسبندگی قوی و مات_فرم دهنده و کوچک کننده بینی

فروش عمده چسب لیفت نامرئی بینی با چسبندگی قوی و مات_فرم دهنده و کوچک کننده بینی

ادامه مطلب
علت کم شدن بازدید استوری اینستاگرام و راه حل مشکل کم شدن بازدید استوری اینستاگرام

علت کم شدن بازدید استوری اینستاگرام و راه حل مشکل کم شدن بازدید استوری اینستاگرام

ادامه مطلب
جدیدترین مدل های ارایش پاییزی و زمستانی برای سال 2023-2022 ارایش با رنگ های مناسب فصل پاییز

جدیدترین مدل های ارایش پاییزی و زمستانی برای سال 2023-2022 ارایش با رنگ های مناسب فصل پاییز

ادامه مطلب
آموزش استفاده از انواع براش آرایشی با توضیح کاربردی و عکس هر براش-براش مخصوص سایه یا رژگونه یا کرم پودر

آموزش استفاده از انواع براش آرایشی با توضیح کاربردی و عکس هر براش-براش مخصوص سایه یا رژگونه یا کرم پودر

ادامه مطلب
جدیدترین استایل و مد لباس مردانه و پسرانه سال 2023-402 بهاری و تابستانی و پاییزی و زمستانی

جدیدترین استایل و مد لباس مردانه و پسرانه سال 2023-402 بهاری و تابستانی و پاییزی و زمستانی

ادامه مطلب
امسال چه مدل لباس های زمستانی زنانه مد هست ؟مدل های کاپشن و پالتو و پافر زنانه و دخترانه شیک و مد روز سال 2022-2023

امسال چه مدل لباس های زمستانی زنانه مد هست ؟مدل های کاپشن و پالتو و پافر زنانه و دخترانه شیک و مد روز سال 2022-2023

ادامه مطلب
زیباترین و شیک ترین مدل آرایش عروس 2022-2023 با هایلایت گونه و چشم

زیباترین و شیک ترین مدل آرایش عروس 2022-2023 با هایلایت گونه و چشم

ادامه مطلب
زیباترین مدل موهای جمع به سبک هالیوودی ها

زیباترین مدل موهای جمع به سبک هالیوودی ها

ادامه مطلب

علل و دلایل لاغری صورت+درمان لاغری صورت

علل و دلایل لاغری صورت+درمان لاغری صورت

لاغری صورت چیست؟

لاغری صورت یا کاهش خط چانه با روش آرام سازی عضلانی  در آسیا بسیار رایج است و در استرالیا نیز رو به روز در حال افزایش است. روش آرام سازی عضلانی با کاهش حجم عضله جونده که ماستر نام دارد، برای لاغری خط چانه بکار می رود. روش آرام سازی عضلانی باعث  " لاغرسازی" عضله یا آتروفی عضله جونده می شود. لاغری صورت یا کاهش خط چانه با عمل جراحی صورت می گیرد، با این حال بسیاری از افراد در صورت امکان سعی می کنند تا برای درمان لاغری صورت از عمل جراحی اجتناب کنند.

لاغری صورت در میان آسیایی ها رواج بیشتری دارد، چرا که آسیایی ها نسبت به اروپایی ها به دلیل داشتن عضله جونده بزرگتر، خط چانه معین و مربعی شکل تری دارند.با این وجود، با افزایش آگاهی مردم نسبت به وجود این روش، لاغری صورت روز به روز در سطح دنیا بیشتر گسترش پیدا می کند. لاغری صورت باعث می شود که صورت در عوض اینکه مربعی شکل تر  یا مردانه تر باشد، زنانه تر و بیضی شکل تر می شود. این روش همچنین باعث می شود که افراد لاغرتر به نظر برسند، با وجود اینکه هیج کاهش وزنی در واقع صورت نگرفته است.

لاغری صورت-لیپوآتروفی-  از بین رفتن چربی زیر پوست است. این بیماری  باعث می شود صورت لاغر به نظر برسد و  چین و چرک های آن  بیشتر به چشم بیایند.  ویروس HIV یا داروهایی که برای درمان آن مورد استفاده قرار می گیرد، این بیماری را بوجود می آورند. از بین رفتن بافت چربی زیر پوست یکی از نشانه های بیماری AIDS است. چربی برای سلامتی شما حائز اهمیت است، زیرا مواد شیمایی ای را ایجاد می کند که دستگاه ایمنی و گوارش به آنها نیاز دارند.

علل و دلایل

نبود چربی در زیر پوست باعث می شود که افراد پیرتر، خسته یا ناخوش به نظر برسند. چشم ها، گونه ها و پیشانی گود افتاده به نظر می رسند.

لاغری صورت باعث می شود که فرد :

  • اعتماد به نفسش کم شود
  • اجتماع گریز شود
  • تمایل چندانی برای برقراری رابطه جنسی نداشته باشد
  • تمایلی به درمان نداشته باشد
  • افسرده شود

درمان لاغری صورت  2

لیپواتروپی با تجویز داروهای ضد HIV از قبیل d4T), Retrovir® (zidovudine, AZT) Zerit® (stavudine, و  Videx® (didanosine, ddI) ایجاد می شود. این بیماری وقتی بوجود می آید که سلول های چربی آسیب می بینند، زیرا دیگر نمی توانند ماده شیمایی ای را تولید کنند که سلول ها برای درست کار کردن به آن نیاز دارند. از علت های دیگر بیماری لاغری صورت می توان به  خود HIV، سن و ژنتیک اشاره کرد.

تشخیص

شایان ذکر است که علائم لیوآتروپی و لاغری صورت متفاوت هستند. لیپوآتروفی از بین رفتن چربی زیر پوست است.لاغری صورت  از بین رفتن چربی و عضله است. لاغری صورت  عموما پس از 30 روز اسهال، ضعف و یا تب  ایجاد می شود. این مدت زمان ممکن است بیشتر از 30 روز طول بکشد. در این وضعیت بیش از 10 درصد وزن بدن به صورت ناخواسته از بین می رود.

درمان لاغری صورت 3

روش های درمان

لاغری صورت که همچنین لیپوآتروفی یا لیپودیستروفی نام دارد، عموما بر ناحیه هایی از قبیل گونه ها و گیجگاه اثر می گذارد. از جمله روش های درمان و رفع لاغری صورت و چاق کردن صورت میتوان به ایجاد موادپرکننده قابل تزریق یا ایمپلنت های مستحکم  برای صورت اشاره کرد که می تواند بیمار را به  وضعیت ظاهری قبلی خود برگرداند. ایمپلنت های مستحکم از پلیمرهایی مثل تفلون، پلی اتیلن یا سیلیکون ساخته می شوند.  استفاده از مواد پرکننده قابل تزریق از قبیل Silikon®™ 1000  روش مناسبی است. این پر کننده به گونه ای است که سیستم ایمنی بدن آن را دفع نمی کند و اثری دائمی دارد که پرکننده های دیگر فاقد آن هستند.

در حال حاضر، نمی توان چربی را بازیابی کرد. تغییر داروهای ضد HIV باعث کندی این فرآیند می شود.

برای جایگزینی چربی می توان کاری انجام داد. برای مثال، داروی Sculptra® باعث می شود که بافت جای زخم و چربی در جایی که تزریق صورت گرفته، جمع آوری شوند. هر دو هفته، سه تا شش بار تزریق صورت می گیرد. این تزریقات کمی دردآور هستند، اما میزان  درد شدید نیست. از اثرات جانبی دیگر تزریقات می توان به التهاب، تورم و کبودی اشاره کرد. گاهی اوقات پس از درمان برآمدگی های کوچکی بوجود می آید.این برآمدگی ها را می توان حس کرد، اما نمی توان دید. نتایج متغیر است.

کمبود تستوسترون باعث ایجاد افسردگی، اجتماع گریزی و نداشتن احساس خوشی می شود. در افرادی که چربی های زیر پوست آنها از بین می رود،  کمبود تستوسترون نیز باید بررسی شود، تا نحوه درمان سریع لاغری صورت مشخص شود.

افراد مناسب درمان

تزریق چربی به صورت می تواند ویژگی های مربوط به از بین رفتن پوست صورت با افزایش سن را حذف و درمان کند. برای مثال در این رابطه می توان از خطوط لبخند، خطوط اخم، خطوط ماریونت (خطوطی که از کنار دهان به سمت چانه کشیده می شوند)، چین و چروک صورت و شیارهای ایجاد شده بر روی پوست، درمان لاغری صورت و قسمت های خالی پوست صورت (همچون خطوط زیر چشم یا زیر استخوان های گونه با برجسته کردن گونه ها) نام برد. علاوه بر این امکان درمان لب هایی که حجم خود را از دست داده اند نیز با استفاده از روش انتقال چربی وجود دارد یا می توان فرو رفتگی های ایجاد شده به خاطر زخم ها و جراحت های وارد شده به پوست را به این ترتیب درمان نمود (مثل آثار به جا مانده از جوش های صورت). افرادی که با یک یا چند مورد از این مشکلات مواجه هستند می توانند افراد مناسب برای استفاده از روش درمانی انتقال چربی باشند.

درمان لاغری صورت 4

-        مقدمه ای بر مواد پرکننده صورت

صورت از لایه های متعددی تشکیل شده است. روپوست، پوست و زیرپوست.  روپوست بیرونی ترین لایه پوست است. پوست شامل فیبروبلاست، پیاز مو، غدد چربی ، غدد آپوکرین، رگ های خونی و عصب می شود. زیرپوست شامل آدیپوسیت هایی است که همراه با رگ های خونی بزرگتر به پوست شکل و ضخامت می دهند. لیپوآتروفی از بین رفتن چربی در زیر پوست است.

مواد پرکننده صورت(تزریق ژل)، پوست یا روپوست را درگیر می کنند. اغلب مواد پرکننده پوست شامل تزریقاتی به منظور ضخیم کردن آن است. برخی از مواد پرکننده صورت شامل تزریقاتی به زیرپوست به منظور پر کردن فضایی است که زمانی آدیپوست ها در آنجا بودند. از آنجایی که این لایه ها ضخامتی چند میلی متری دارند، برای تضمین درست و ایمن انجام شدن تزریقات  و تزریق یا قرار گرفتن محصول در لایه صحیح پوست به تخصص نیاز است.

گفته می شود که ماده پرکننده ایده ال به عنوان یک روش درمان لاغری صورتباید جایگزین حجم زیر پوستی دارای کمبود شود، با کمترین ریسک قابل ایمپلنت، مقرون به صرفه و موقتی باشد. یکی از پزشکان متخصص در این زمینه می گوید" نمی دانیم آینده لیپوآتروفی چه خواهد شد، پس باید خود را آماده کنیم، که در صورتی که چربی طبیعی بیمار برگردد، محصول را از صورت او جدا کنیم. اساس متابولیک لیپودستروفی و لیپوانتروفی قابل درمان است. این دکتر همچنین تاکید می کند که شکل چهره در طول زمان تغییر می کند که بر جابجایی و نمایان شدن محصولات ایمپلنت شده یا تزریق شده تاثیرگذار است. علاوه براین، مطالعات بلند مدتی در زمینه مواد پرکننده "با دوام" و " همیشگی"  صورت نگرفته است. همچنین برخی از محصولات پیامدهای  نامطلوبی دارند، که به این معناست که ما باید بتوانیم در صورت نیاز آن محصول را از پوست جدا کنیم.

بین مواد پرکننده مختللفی که برای لیپوآتروفی مرتبط با HIV مورد مطالعه و استفاده قرار گرفته اند، تفاوت های کلی وجود دارد. در درجه اول، مواد پرکننده یا ارگانیک و یا مصنوعی هستند. مواد پرکننده ارگانیک به صورت طبیعی از انسان ها، حیوانات یا گیاهان  گرفته شده اند و زیست تجدیدپذیر هستند. پرکننده های مصنوعی عموما زیست تجدید پذیر نیستند. مواد پرکننده صورت که برای درمان لاغری صورت به کار میرود را می توان به صورت  موقتی، نیمه دائم و دائمی طبقه بندی کرد. مواد پرکننده موقتی در طول زمان شکسته شده و از بدن جدا می شوند، که این فرآیند بین چند هفته تا چند ماه طول می کشد. مواد پرکننده نیمه دائم به سرعت شکسته و از بدن خارج نمی شوند، از این رو به صورت دائمی برقرار می شوند، با این حال، با بروز اثرات جانبی یا عدم رضایت از نتایج به آسانی می توان آنها را جدا کرد. مواد پرکننده دائمی در صورت عدم رضایت یا بروز مشکل در ارتباط با نتایج ، به آسانی قابل جدا شدن نیستند.

-        انتقال آتولوگ چربی

این روش درمان لاغری صورت شامل برداشت چربی از یکی از قسمت های بدن مثل کفل، مفصل ران، کشاله ران یا شکم، تمیز کردن و تصفیه کردن آن، و تزریق یا ایمپلنت آن بوسیله جراحی به بخش دیگری از بدن از قبیل صورت می باشد.  پوست بدن طبیعی ترین ماده پرکننده صورت است  و باعث می شود که فرد بیمار ظاهری بسیار طبیعی پیدا کند. علاوه براین، در صورت نیاز به بازیابی یا بهبود سریع، چربی برداشته  شده را می توان فریز و ذخیره کرد.

یکی از متخصصان جراحی پلاستیک به بررسی برخی از شیوه های جراحی زیبایی پرداخته است که برای لیپوآتروفی مرتبط با HIV مورد ارزیابی و مورد استفاده قرار گرفته اند. او استفاده از  تزریق چربی درصورت را توضیح می دهد. در این روش، برخلاف  تزریقات چربی،  برای واسکولاریزاسیون ( عروق زایی) مولفه چربی یک زیر لایه پوستی ایجاد می شود.

گفته می شود که یکی از مزایای این روش در درمان لاغری صورت اثر طولانی مدت آن است. در طول سه سال، ترمیم هنوز مشخص است. و البته، یکی از مزایای اصلی دیگر این است که از یک ماده آوتولوگ استفاده می کند. این چربی و صورت خود بیمار است که مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش معایب متعددی نیز دارد. در درجه اول، چربی زیرپوستی را به سختی می توان از بخش های دیگر بدن برداشت کرد، مخصوصا در بیماران مبتلا به HIV با کمبود شدید چربی زیر پوست. پس از عمل بدن متورم می شود و برخی افراد عقیده دارند که اثر ترمیمی تقریبا به دلیل تورم پس از عمل است. شایان ذکر است که چربی تزریق شده گاهی اوقات منجر به  هیپرتروپی ( بزرگ شدن بیش از حد عضو) می شود.

-        سیلیکون

سیلیکون به دو شکل جامد و مایع موجود است. سیلیکون جامد که برای ایمپلنت چانه و گونه استفاده می شود، برای ترمیم نواقص استخوانی در بیمارانی که استخوان گونه برآمده ای ندارند، فوق العاده است. به سختی می توان ماده پرکننده را در بدن شخصی  تزریق کرد که ساختار استخوانی ندارد تا آن را تحمل کند. برخی از افراد قوس گونه دارند، برخی دیگر ندارند.  ایمپلنت جامد بیشتر از همه مناسب افرادی است که صورت بسیار صافی دارند یا برای ابعاد صورت خود به طور کامل متکی به بالشتک چرب باکال هستند.

مزایای درمان

اولین مزیت راه های چاقی صورت ترمیم از بین رفتن چربی زیر پوست این است که ظاهر چهره ، مخصوصا دور چشم و استخوان های گونه بهتر می شود. ظاهر گودافتاد و نحیف افراد مبتلا به لاغری صورت باعث می شود که ناخوش تر و خسته تر از آنچه هستند، به نظر برسند، حتی وقتی که داروهای ضد ویروس مصرف کرده باشند. روش هایی که ساختاربندی مجدد صورت را امکان پذیر می سازند، ظاهر بیمار را تا حدی ترمیم می کنند و بیمار  شبیه وقتی می شود که رژیم ضد ویروسی را شروع نکرده بود.

یکی از ناحیه هایی که از بین رفتن چربی زیر پوست صورت آن را تحت تاثیر قرار می دهد بالشتک چربی باکال است که در دو طرف صورت در بالای استخوان های گونه قرار دارند. بالشتک چربی باکال کارهایی متعددی از قبیل محافظت در برابر عضلات صورت و روانسازی عضلات چانه بالایی در هنگام جویدن را صورت می دهد. ایمپلنتی که برخی از پزشکان  در  ترمیم صورت مبتلا به از لیپوآتروفی استفاده می کنند، باعث می شود که بسیاری از این عملکردها بازیابی شوند و به عضلات صورت کمک می کند.

یکی دیگر از مزیت های درمان لاغری صورت این است که بیمار اغلب رژیم ضد ویروسی خود را ادامه می دهد. برخی از بیماران پس از مشاهده اسکلت بدن و ظاهر نحیف خود، دلسرد می شوند و خواهند شد و رژیم دارویی خود را به نفع بهبود ظاهر خود کاهش می دهند یا متوقف می کنند. عمل های موفقیت آمیز به فرد بیمار اعتماد به نفسی که برای تداوم درمان نیاز دارد، ارائه می کند و بیماری را در یک وضعیت قابل مدیریت نگه می دارد.


منبع:

ایران بیوتی کلینیک

 

کامنت ها
آموزش بافت کیف قلاب بافی گران قیمت

آموزش بافت کیف قلاب بافی گران قیمت

ادامه مطلب
زنان آسیایی چگونه با آرایش بینی مصنوعی و گونه درست می کنند ؟

زنان آسیایی چگونه با آرایش بینی مصنوعی و گونه درست می کنند ؟

ادامه مطلب
فروش عمده چسب لیفت نامرئی بینی با چسبندگی قوی و مات_فرم دهنده و کوچک کننده بینی

فروش عمده چسب لیفت نامرئی بینی با چسبندگی قوی و مات_فرم دهنده و کوچک کننده بینی

ادامه مطلب
علت کم شدن بازدید استوری اینستاگرام و راه حل مشکل کم شدن بازدید استوری اینستاگرام

علت کم شدن بازدید استوری اینستاگرام و راه حل مشکل کم شدن بازدید استوری اینستاگرام

ادامه مطلب
جدیدترین مدل های ارایش پاییزی و زمستانی برای سال 2023-2022 ارایش با رنگ های مناسب فصل پاییز

جدیدترین مدل های ارایش پاییزی و زمستانی برای سال 2023-2022 ارایش با رنگ های مناسب فصل پاییز

ادامه مطلب
آموزش استفاده از انواع براش آرایشی با توضیح کاربردی و عکس هر براش-براش مخصوص سایه یا رژگونه یا کرم پودر

آموزش استفاده از انواع براش آرایشی با توضیح کاربردی و عکس هر براش-براش مخصوص سایه یا رژگونه یا کرم پودر

ادامه مطلب
جدیدترین استایل و مد لباس مردانه و پسرانه سال 2023-402 بهاری و تابستانی و پاییزی و زمستانی

جدیدترین استایل و مد لباس مردانه و پسرانه سال 2023-402 بهاری و تابستانی و پاییزی و زمستانی

ادامه مطلب
امسال چه مدل لباس های زمستانی زنانه مد هست ؟مدل های کاپشن و پالتو و پافر زنانه و دخترانه شیک و مد روز سال 2022-2023

امسال چه مدل لباس های زمستانی زنانه مد هست ؟مدل های کاپشن و پالتو و پافر زنانه و دخترانه شیک و مد روز سال 2022-2023

ادامه مطلب
زیباترین و شیک ترین مدل آرایش عروس 2022-2023 با هایلایت گونه و چشم

زیباترین و شیک ترین مدل آرایش عروس 2022-2023 با هایلایت گونه و چشم

ادامه مطلب
زیباترین مدل موهای جمع به سبک هالیوودی ها

زیباترین مدل موهای جمع به سبک هالیوودی ها

ادامه مطلب
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد