آموزش لاغر کردن صورت- تمرین هایی برای ورزش صورت چاق

[RB:Post_Tags_Title]

[RB:Post_Content]

آموزش لاغر کردن صورت- تمرین هایی برای ورزش صورت چاق

آموزش لاغر کردن صورت- تمرین هایی برای ورزش صورت چاق

چگونه صورتمان را لاغر کنیم؟۰

آب کردن چربی های موجود در صورت نیاز به صرف وقت زیادی دارد و شما می توانید با کمک ماساژ و ورزش های صورت و داشتن تغذیه ای سالم برای لاغر کردن صورت خود اقدام کنید, در ادامه این مطلب انواع روش های طبیعی برای آب کردن چربی های صورت را مشاهده خواهید کرد.

داشتن صورتی جذاب و زیبا آرزوی هر فردی است با بالا رفتن سن افزایش وزن یکی از بزرگترین معضل ها برای برخی از افراد است که افزایش وزن باعث نفوذ چربی ها در صورت می شود. داشتن صورت چاق و درشت بزرگترین دغدغه برای خانم ها و آقایان است. برخی از افراد برای لاغر کردن صورت خود جراحی پلاستیک را انتخاب می کنند که این روش ممکن است باعث رساندن آسیب های جدی به صورت شود بنابراین بهتر است با کمک روش های طبیعی صورت خود را لاغر کنید.

شما می توانید با کمک روش های طبیعی صورت خود را چاق و یا لاغر کنید. چاق شدن صورت و لاغر کردن صورت با روش های طبیعی ممکن است کمی زمانبر باشد ولی این روش ها هیچگونه آسیبی را به صورت شما وارد نمی کنند.

لاغر شدن صورت

انواع روش های طبیعی برای لاغر کردن صورت

کاهش آب بدن و رژیم غذایی نامناسب و مصرف بیش از حد مشروبات الکی و کمبود خواب و برخی از بیماری ها مانند کم کاری تیروئید و بیماری های کلیوی و عفونت های سینوسی و … می توانند باعث افزایش چربی در صورت شوند که بهتر است این چربی ها را با کمک روش های طبیعی و ورزش از بین ببرید. در این مطلب برخی از روش های طبیعی برای لاغر کردن صورت را در اختیار شما همراهان عزیز قرار می دهیم.

لاغر کردن صورت

  • کاهش مصرف شکر و نمک

بر اساس نظر متخصصان چاق شدن صورت می تواند بر اثر حبس شدن آب در صورت باشد. استفاده بیش از حد از شکر و نمک باعث احتباس آب و در نتیجه چاق شدن صورت می شود بنابراین اگر صورت شما چاق است بهتر است برای لاغر کردن صورت خود نمک و شکر را از برنامه غذایی تان حذف کنید.
برای لاغر شدن صورت صورت می توانید از رژیم غذایی کم نمک و کم چربی و رژیم های غذایی که سرشار از سبزیجات و غلات سبوس دار و گوشت کم چرب هستند استفاده کنید.

لاغر شدن صورت با رژیم غذایی مناسب

  • نوشیدن آب به میزان کافی

اگر روزانه به میزان لازم آب ننوشید بدن شما شروع به ذخیره آب می کند که این آب های ذخیره شده در نواحی مختلف صورت نظیر گونه ها و اطراف چشم ها ذخیره می شوند و بنابراین صورت شما پف و نامتناسب به نظر می رسد بنابراین بهتر است برای لاغر کردن صورت خود روزانه حداقل به میزان 2 لیتر آب بنوشید تا از ذخیره شدن آب در نواحی مختلف جلوگیری کنید.

نوشیدن آب کافی برای لاغر شدن صورت

اگر شما نمی توانید این میزان آب را روزانه بنوشید بهتر است از میوه و سبزیجاتی که حاوی مقداری زیادی آب هستند استفاده کنید.

مصرف سبزیجات و میوه های حاوی آب برای لاغر شدن صورت

  • پرهیز از مصرف الکل

یکی از عوامل شایع در چاقی صورت استفاده از الکل است. مصرف الکل باعث کم شدن آب بدن می شود و همچنین الکل شامل مقداری زیادی کالری تهی می باشد که باعث چاق شدن بدن و صورت می شود. شما می توانید با ترک کردن مشروبات الکی به لاغر کردن صورت خود کمک کنید.

پرهیز از نوشیدن مشروبات الکی برای لاغر شدن صورت

  • انواع ورزش های مناسب برای لاغر کردن صورت

با کمک ورزش های مخصوص صورت می توانید چربی های موجود در صورت خود را برای همیشه از بین ببرید توجه داشته باشید که در کنار ورزش باید رژیم غذایی مناسبی نیز داشته باشید تا ورزش تاثیر زیادی روی لاغر کردن صورت شما داشته باشد.

ورزش هایی برای لاغر شدن صورت

1. ورزش های مناسب برای قسمت های بالایی صورت

ورزش های قسمت بالایی صورت باعث کشیده شدن پوست اطراف چشم و پیشانی می شود و با کمک این ورزش ها چربی ها در این نواحی به مرور از بین می روند.
قبل از شروع تمرینات بهتر است چند نفس عمیق بکشید سپس ابرو هایتان را تا جایی که می توانید بالا ببرید و به مدت 3 ثانیه ابرو های خود را در همین حالت نگه دارید.

تمرینات ورزشی صورت

بعد از مدت زمان ذکر شده ابرو ها را به سمت پایین بیاورید و به ابرو های خود فشار وارد کنید و حالت اخم به ابرو هایتان بدهید و این حالت را به مدت 3 ثانیه حفظ کنید این تمرینات را به مدت 10 بار تکرار کنید. بعد از اتمام این تمرینات پلک چشم های خود را به مدت 10 مرتبه باز و بسته کنید سپس تا جایی که برای شما امکان دارد به سمت چپ و راست خود نگاه کنید و برای نگاه کردن به هر طرف خود 10 ثانیه زمان بگذارید.

2. ورزش های مناسب برای قسمت های پایینی صورت

در ناحیه پایینی صورت چربی های زیادی تجمع می کنند که تمرین های زیادی برای آب کردن چربی ها در این ناحیه وجود دارد. قبل از شروع تمرینات برای قسمت های پایینی صورت خود ابتدا چند حرکت کششی خیلی ساده انجام دهید سپس اخم کنید و در حالت اخم کردن تا جایی که می توانید شروع به لبخند زدن کنید و به مدت 5 ثانیه در این حالت بمانید بعد از مدت زمان ذکر شده به صورتتان استراحت دهید و این حرکت را به مدت 5 بار دیگر نیز تکرار نمایید.
برای ورزش گونه لپ های خود را تا حد امکان به درون محوطه دهان بکشید و 10 ثانیه در این حالت بمانید سپس 5 ثانیه استراحت کنید و به مدت 10 بار این تمرین را انجام دهید.

لاغر کردن صورت با انواع تمرینات ورزشی

برای تمرینات قسمت چانه سر خود را تا حد امکان به سمت عقب بکشید تا به خوبی گردن و چانه شما کشیده شود سپس به آرامی ماهیچه های این قسمت از صورت را ماساژ دهید.

ورزش های مناسب برای لاغر شدن صورت

3. ورزش های مناسب برای همه قسمت های صورت

با ورزش های مناسب برای همه بخش های صورت می توانید تمام ماهیچه های موجود در صورت خود را به خوبی درگیر کنید. ولی توجه داشته باشید که این تمرینات مانند ورزش های مخصوص به بخش های بالایی و پایینی صورت تاثیرگذار نیستند.
ابتدا صورت خود را مچاله و چروک کنید و به مدت 10 ثانیه در این حالت صورت خود را نگه دارید توجه داشته باشید که چشم ها و دهان باید در این تمرین به طور کامل بسته باشند سپس چشم ها و دهان خود را بعد از 10 ثانیه باز کنید و به مدت 10 ثانیه دیگر نیز در این حالت بمانید سپس بعد از مدت زمان ذکر شده ماهیچه های صورت خود را آزاد کنید و به صورت خود استراحت دهید.
لب هایتان را غنچه کنید و در همین حالت لب ها را از سمت راست به سمت چپ و از سمت چپ به سمت راست حرکت دهید برای هر سمت این عمل را 5 بار تکرار کنید.

ورزش های مفید برای لاغر شدن صورت

فک پایین را بگیرید و چانه تان را به سمت جلو هل دهید و به مدت 5 ثانیه در این حالت بمانید بعد از مدت زمان ذکر شده نیشخند ( لبخند یکطرفه ) بزنید توجه داشته باشید که نباید دهان شما باز شود و برای هر سمت 10 ثانیه مکث کنید و در پایان صورت خود استراحت دهید و ماهیچه های صورتتان را به آرامی ماساژ دهید.

راه هایی برای لاغر شدن صورت

4. تمرینی مناسب برای لاغری صورت

کف دست هایتان را به مدت ده ثانیه روی پیشانی فشار دهید توجه داشته باشید که باید این فشار را در جهت عکس گردن خود به سر وارد نمایید در این حالت باید حس کنید که گردن و چانه شما به خوبی سفت شده است سئس دست هایتان را در پشت سر خود قرار دهید و همین حرک را دوباره انجام دهید. این حرکت را برای دو طرف سر خود تکرار نمایید.

              روش های طبیعی برای لاغر کردن صورت

با انجام مداوم ورزش های ذکر شده برای لاغر کردن صورت و داشتن رژیم غذایی مناسب می توانید علاوه بر لاغر شدن صورت به شادابی پوست صورت و جلوگیری و رفع چین و چروک صورت خود کمک کنید و صورتی زیبا و متناسب داشته باشید.

منبع : آرگا

 

نویسنده : | موضوع: طریقه مواظبت از پوست و داشتن پوست شاداب ,
برچسب ها: , , , , , , ,
تاریخ انتشار : ساعت:
تعداد بازديد : 1260

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

موضوعات

امکانات جانبی

مجله زیبایی