آموزش بافت دو مدل دستکش بافتنی منگوله دار با قلاب و یا میل بافتنی

[RB:Post_Tags_Title]

[RB:Post_Content]

آموزش بافت دو مدل دستکش بافتنی منگوله دار با قلاب و یا میل بافتنی

آموزش بافت دو مدل دستکش بافتنی منگوله دار با قلاب و یا میل بافتنی

 

آموزش بافت 2 نوع دستكش بدون انگشت

سختي بافت: آسان

با رنگ صورتي

به اندازه ي دور مچ به علاوه ي يك سانت زنجيره بزنيد. ابتداي كار را به انتهاي آن متصل كنيد تا كار شما گرد بافته شود. ابتداي رج را با يك سنجاق قفلي مشخص كنيد.

با رنگ سفيد

رج اول و دوم: در همه دانه ها يك پايه كوتاه بزنيد

رج سوم: سه زنجيره بزنيد. در همان دانه يك پايه بلند ببافيد.* يك دانه جا بيندازيد.در دانه ي بعد دو پايه بلند بزنيد*. قسمت بين ستاره را تا انتهاي رج تكرار كنيد. اين كار باعث ايجاد سوراخ ميشود.

رج چهارم تا هفت: در تمام دانه ها يك پايه بلند بزنيد. اما در دانه هاي پشتي ببافيد. ميتوانيد هم ساده ببافيد.

رج هشتم تا دوازهم: مانند رج اول تا پنجم بافته مي شود.

رج دوازهم تا شانزدهم: مانند رج اول تا پنجم بافته مي شود.

رج هفدهم و هجدهم: در همه دانه ها پايه كوتاه بافته ميشود.

قسمت انگشت شصت:

رج نوزدهم: براي شروع اين رج (شروع رج جايي است كه با سنجاق قفلي مشخصل كرده بوديد ) كار را گرد نبافيد بلكه همان رج را برگرديد.

وقتي كه شما گرد نبافيد و رج را برگرديد اين قسمت به هم متصل نمي شود و باز مي ماند كه براي شصت است. اين كار را ادامه بدهيد تا از ابتداي قسمت باز تا انتهاي آن ۶ سانت بشود.

بعد از شش سانت مجدد مانند ابتداي كار دستكش را گرد مي بافيم. مانند رج يك تا پنج بافته مي شود.

با رنگ صورتي كار را كور كنيد.

پاپيون:

با رنگ صورتي دو عدد مستطيل دو در پنج ببافيد. آن دو را به هم بدوزيد و با نخ قسمت وسط آن را گره بزنيد تا شبيه به پاپيون شود.

تعداد دونه هايي كه اول سر ميندازيد هم به اندازه دور دست شماست. اگر كوچك تر است يا سايز نخ را بزرگتر كنيد و يا تعداد دونه ها رو بيشتر. مشكلي به وجود نمياد.

-------------------------------------نوع دوم-----------------------------------------

آموزش بافت 2 نوع دستكش بدون انگشت

بافتني

سختي بافت: آسان

سايز ميل: 6mm

با رنگ صورتي

۲۸ دانه سر بيندازيد.

رج اول : همه را از زير ببافيد.

رج دوم: همه را از رو ببافيد

رج سوم:* يك دانه ببافيد. يك دانه كور كنيد. يك دانه اضافه كنيد*. قسمت بين ستاره را تا انتهاي رج تكرار كنيد. اين كار باعث ايجاد سوراخ ميشود.

رج چهارم و پنجم: مانند رج يك و دو بافته ميشود.

تا جايي ادامه بدهيد كه بلندي آن به اندازه دلخواهتان برسد. مثلاتا قسمت بند انگشتان.

قسمت انگشت شصت:

 كار را كور كنيد. درز آن را بدوزيد. ولي قسمت شصت دست رو باز بذاريد.

گل: توي قسمت آموزش جستجو كنيد.

 

تعداد دونه هايي كه اول سر ميندازيد هم به اندازه دور دست شماست. اگر كوچك تر است يا سايز نخ را بزرگتر كنيد و يا تعداد دونه ها رو بيشتر. مشكلي به وجود نمياد.

قلاب بافي:

قلاب بافي هم مثل بافتني هست.

يعني به اندازه ي دور مچ زنجيره بزنيد. در تمام دانه ها پايه كوتاه يا پايه بلند بزنيد تا به اندازه ي دلخواهتون برسه. بعد موقع دوختن درز براي انگشت شصت جاي اون رو باز بذاريد.


برچسب‌ها: بافت دستكش بدون انگشت،
قلاب بافي دستكش بدون انگشت منگوله دار

قلاب بافي دستكش بدون انگشت منگوله دار

سايز ميل :6mm

نوع بافت: ۲ تا زير, ۲ تا رو

سايز:

سختي بافت: آسان

۲۸دانه سر بيندازيد. به صورت گرد ببافيد. يعني انتهاي كار و ابتداي كار را به هم متصل كنيد. ابتداي رج را با يك سنجاق قفلي مشخص كنيد.

دو تا زير دو تا رو ببافيد تا ۱۰ سانت و نيم بشود.

قسمت انگشت شصت:

براي شروع اين رج (شروع رج جايي است كه با سنجاق قفلي مشخصل كرده بوديد ) كار را گرد نبافيد بلكه همان رج را برگرديد.

وقتي كه شما گرد نبافيد و رج را برگرديد اين قسمت به هم متصل نمي شود و باز مي ماند كه براي شصت است. اين كار را ادامه بدهيد تا از ابتداي قسمت باز تا انتهاي آن ۶ سانت بشود.

مجدد مانند ابتداي كار از اين قسمت به بعد را گرد ببافيد. سه سانت به اين روش ببافيد.

كور كنيد

به همين سادگي

منگوله رو هم كه همه بلديد. نخ رو چندين بار دور دو تا انگشتتون بپيچيد. بعد از دور انگشتاتون بيرون بياريد و وسطش رو با يه تيكه نخ ديگه گرده بزنيد. حلقه ها رو با قيچي باز كنيد و كمي هم سرش رو با قيچي مرتب كنيد و به كار متصل كنيد.

* از اونجايي كه اين سوال همه دوستان بود اين توضيح رو اضافه ميكنم كه به جاي ميل گرد از ۵ ميل استفاده كنيد. يا اينكه قسمتي رو كه از اول بايد به هم متصل كنيد متصل نكنيد و رج ها رو بريد و برگرديد در نهايت كار رو بدوزيد.

تعداد دونه هايي كه اول سر ميندازيد هم به اندازه دور دست شماست.آموزش قلاب بافي: اگر كوچك تر است يا سايز نخ را بزرگتر كنيد و يا تعداد دونه ها رو بيشتر. مشكلي به وجود نمياد.

 

منبع:


منبع:www.doonedoone.com

 ////////////////////////////////////////////////////////////////////////

آموزش بافت دستکش بدون انگشت

دستکش های بدون انگشت از انواع مدل های جدید دستکش هستند که امروزه در بین خانم های جوان محبوبیت پیدا کرده اند شما می توانید این نوع دستکش ها را در منزل نیز ببافید.

آموزش بافتن دستکش بدون انگشت

1. ابتدا باید تعداد دانه هایی را سر بیاندازید توجه داشته باشید که برای بافت این نوع دستکش اگر از نخ کاموای ظریف استفاده می کنید باید 5 دانه سر بیاندازید و اگر از نخ کاموای ضخیم تر استفاده می کنید 40 دانه کافی است.

سر انداختن دانه های دستکش
2. بعد از سر انداختن دانه ها نوبت به بافتن طرح بافت می رسد برای این مدل دستکش باید دو تا رو و 4 تا زیر ببافید تا طرح پیچ دوتایی روی دستکش ایجاد شود توجه داشته باشید برای اینکه پیچ های ریز و زیبایی بر روی مدل دستکش ایجاد شود  فاصله بین پیچ ها باید هر 4 رج یک بار باشد.

بافت دستکش به صورت مرحله به مرحله

نحوه بافت دستکش بدون انگشتبافت کشباف برای دستکش
3. بافت دستکش را تا زمانی که بلندی دستکش به اندازه دلخواهتان رسید ادامه دهید.

مراحل بافت دستکش بدون انگشت
4. در وسط باقت دستکش برای انگشت شصت باید دانه اضافه کنید اگر 50 تا دانه سر انداخته اید رج رفت و دو دانه ای که به رو بافته اید دقیقا وسط بافت می شود توجه داشته باشید که در این مرحله باید در دو طرف دو دانه ای که به رو بافته اید دو دانه دیگر اضافه کنید ( یک دانه قبل از دانه اول و بعد دو دانه رو ببافید و سپس یک دانه دیگر را اضافه کنید) و به بافتن رج ادامه دهید.

بافت دستکش با 2 روش متفاوت

5. به رج برگشت دانه ای اضافه نکنید ولی دوباره به وسط رج رفت قبل از 4 تا دانه وسط یک دانه و بعد از 4 دانه وسط یک دانه دیگر اضافه کنید و همین روش بافت را ادامه دهید تا 16 دانه در وسط بافت بوجود آید ( 8 با دانه اضافه کردن را باید ادامه دهید).

مراحل بافت دستکش

6. 14 دانه وسط را جدا کنید و همانطور به بقیه بافت ادامه دهید.

روش بافت دستکش بدون انگشت

بافت دستکش با دو روش بی نظیر
7. بافت را تا جایی که می خواهید دستکش روی انگشتانتان را بگیرد ادامه دهید و کور کنید سپس به سراغ بافت انگشت بروید و دانه ها را در میل بیندازید و به نخ گرده دهید و بقیه را ببافید می توانید هم از روش بافت ساده و هم کشباف در این مرحله استفاده کنید و سپس کور کنید و درز ها را هم بدوزید.

دستکش بدون انگشت

مراحل بافتن دستکش

    دستکش بدون انگشت   مدل دستکش بدون انگشت

آموزش بافت دستکش 5 انگشتی

در ادامه مطلب آموزش بافت دستکش 5 انگشتی را به صورت مرحله ای و با بهترین روش مشاهده خواهید کرد.

آموزش بافت دستکش 5 انگشتی
1. ابتدا 44 دانه سر بیاندازید و سپس 6 سانت را به صورت کشباف ببافید.
2. میل را از داخل دانه ها در آورید و کشباف را تا بزنید تا دانه ها در دو ردیف قرار بگیرند.
3. دانه ها را باید به گونه ای به میل برگردانید که دانه ها به صورت یکی در میان از هر ردیف در میل قرار گیرند و دوباره همان 44 دانه که سر انداخته اید به دست آید.
4. در این مرحله باید به روش کشباف دولا بافت را ادامه دهید ( دانه های زیر را ببافید و دانه های رو را به صورت نبافته با میل بگیرید) با این روش دستکش بدون درزی بافته می شود و فقط در قسمت کشباف مچ دست درز می خورد.
5. بعد از بافتن 4 سانت محل انگشت شصت را علامت بزنید ( با یک نخ دیگر 12 دانه اضافه کنید و داخل میل دیگری نگه دارید) سپس دوباره 44 دانه را ادامه دهید تا به نزدیک 4 انگشت دست برسید.
6. دانه ها را 4 قسمت کنید و برای هر انگشت 11 دانه را در نظر بگیرید.
7. برای انگشت کوچک به همان روش کشباف دولا ببافید و برای انگشتان بعدی 11 دانه را که جدا کرده بودید از بغل انگشت نیز 2 دانه دیگر بگیرید که جمعا 13 دانه خواهید داشت سپس یکی یکی انگشت ها را تا انتها ببافید و در انتهای هر انگشت دانه ها را به صورت یکجا کور کنید.
8. با کمک دانه هایی که علامت گذاشته اید و 13 دانه ای که اضافه کرده اید انگشت شصت را ببافید.

مدل دستکش دو رنگ 5 انگشتی

در این بخش با آموزش بافت دستکش با دو مدل متفاوت آشنا شدید که امیدواریم با کمک این مطلب آموزشی بتوانید دستکش هایی زیبایی را ببافید, برای مشاهده آموزش بافت سایر لباس های بافتنی به بخش آموزش بافتنی مجله آرگا مراجعه کنید.

منبع : آرگا

آموزش بافت دستکش برای تمام سایزها

اين دستكش ساده ترين نوع و پايه بافتهاي مختلف براي دستكش است كه با مقياس و اندازه توضيح داده شده است تا بتوانيد براي تمام سايزها ببافيد و در روزهاي سرد زمستان به آنانكه دوستشان داريد هديه دهيد.

 

 

 مواد لازم :

 • کاموا / شماره 4 یک کلاف صد گرمی
 • میل بافتنی / شماره 3
 • میل یدک / یک عدد

طبق توضیح زیر آموزش این دستکش برای تمام سایزها قابل اجرا میباشد.

روش بافت : ابتدا از کاموای خود یک نمونه بافت یا مقیاس تهیه کنید، یعنی بطور مثال 14 دانه سر بگیرید و حدود 5 تا 6 رج ببافید. سپس بدون کور کردن از دانه ها را از داخل میل خارج کنید و بدون کشش بافتتان را روی یک سطح قرار دهید و مقدار دانه های بافته شده را اندازه بگیرید ... عرض کار ... اکنو متوجه شده اید که با میل و کاموایی که در اختیار دارید اگر مثلاً 20 دانه سر بگیرید، چند سانت خواهد شد. فرض میگیریم که 14 دانه شما در قسمت عرض بافتنی 10 سانت شده باشد.

سپس دور مچ دست را اندازه بگیرید، که برای مثال فرض میکنیم دور مچ دست شما برابر 16 سانتیمتر است.  اندازه 20 دانه - 10 سانت - 16 سانت را در فرمول زیر قرار میدهیم.

تعداد دانه های مقیاس بافت ضربدر اندازه دور مچ دست تقسیم بر اندازه عرض مقیاس بافت برابر است با تعداد دانه هایی که باید برای بافت دستکش سر بیاندازید.

که طبق مثال میشود :   32  = 10  ÷ 16 × 20

یعنی طبق مثال ما باید تعداد 32 دانه سر بگیریم.

سپس تا هر اندازه که مایل هستیم کشباف ببافیم ... ( ممکن است گاهی تمایل به دو لا کردن و یا تا کردن قسمت کشباف مچ نداشته باشید )

پس از پایان کشباف ... دو رج ساده ببافید ... یک رج از رو و یک رج از زیر  به این ترتیب که در اولین رج بعد از کشباف به طور مساوی 6 دانه به دانه ها اضافه میکنیم ...

و بعد از بافت دو رج ... تمام دانه های روی میل را به دو قسمت تقسیم میکنیم .. که طبق مثال برابر با 16 خواهد شد. برای دستکش دست چپ :

15 دانه ببافید .. یک دانه اضافه کنید طوری که سوراخ نیفتد ... یک دانه ببافید ... یک دانه اضافه کنید طوری که سوراخ نیفتد.

این اضافه کردن را در تمام رج های روی کار انجام دهید ... یعنی بعد از 15 دانه اول و قبل از 16 دانه آخر ...  بعد از اینکه تعداد دانه های اضافه شده ( دانه شست ) به حد مطلوب رسید تمام دانه ها شست را روی میل یدک بگیرید و دو قسمت پشت و جلو دستکش را ببافید تا حدی که به اندازه دو سوم از بلندی مچ تا سر انگشتانتان برسد ... سپس در رج بعد از 4 دانه دو دانه را با هم یکی کنید .... رج رو را بدون کم کردن .. رج بعد بعد از هر سه دانه یکی کم کنید .. به همین ترتیب تا تعداد دانه هایتان به حدی برسد که به اندازه بلندی دست شده باشد ... سپس کور کنید.

و دانه های شست را که در میل یدک گرفته بودیم را به اضافه دو دانه طرفین شست را در میل بگیرید و به اندازه طول شست ببافید ... دو یا سه رج مانده به انتهای کار شروع به کم کردن دانه ها کنید ... رج اول در تمام رج هر دو دانه را یکی کنید... و در رج بعد نیز تکرار کنید وقتی تعداد 7 الی 10 دانه ( بستگی به سایز دستکش دارد ) باقی ماند تمام دانه ها را یکجا کورد کنید ... برای دوخت و آماده کردن میتوانید از مدل آموزش داده شده در ادامه همین پست استفاده کنید. 

آموزش اضافه کردن دانه بدون ایجاد سوراخ را در ميان تصاوير ببينيد.


دستکش برای کودکان 2 تا 3 سال سایز 92 تا 98

لوازم مورد نیاز :

شماره میل 3

شماره کاموا 4 مارک nako --- یک کلاف 50 گرمی

طرز بافت :

( دست چپ )

28 دانه سر بگیرید.

6 سانت کشباف تکی ببافید. ( یک دانه از زیر - یک دانه از رو )

و بعد از کشباف به این ترتیب ادامه دهید :

 • 15 دانه از زیر - دانه های شست ( 11 دانه ) را روی میل یدک و یا سنجاق قفلی بگیرید - 16 دانه از زیر ... این قسمت را طوری ببافید که دو قست کف و روی دستکش کاملا به هم متصل شود.

 • یک رج از رو
 • یک رج از زیر
 • یک رج از رو
 • یک رج از زیر
 • یک رج از رو
 • یک رج از زیر
 • یک رج از رو
 • یک رج از زیر
 • یک رج از رو
 • یک رج از زیر
 • یک رج از رو
 • یک دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید ( با هم از زیر ببافید ) - 4 دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید - 4 دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید - 1 دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید - 4 دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید - 4 دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید - یک دانه از زیر
 • تمام دانه از رو
 • یک دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید  - 3 دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید - 3 دانه از زیر - سه دانه را یکی کنید - 3 دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید - 3 دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید -  یک دانه از زیر
 • تمام دانه ها از رو
 • یک دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید  - 2 دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید - 1 دانه از زیر - سه دانه را یکی کنید - 1 دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید - 2 دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید -  یک دانه از زیر
 • تمام دانه ها از رو
 • یک دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید - یک دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید - یک دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید - یک دانه از زیر - دو دانه را یکی کنید - یک دانه از زیر

 

در این مرحله 9 دانه روی میل داریم ... تمام 9 دانه را به یکباره از زیر یکی کنید و نخ را سفت کنید.

 

تصویر زیر تا این مرحله از دستکش را نشان میدهد ... تاشده ...

 

حال تمام دانه های روی میل یدک را به اضافه یکدانه در طرفین دانه های شست ( میتوانید از دانه های عمودی در بافت بگیرید ) روی میل بگیرید و شروع به بافت کنید.

 

 • همه دانه ها از زیر
 • همه دانه ها از رو
 • همه دانه ها از زیر
 • همه دانه ها از رو
 • همه دانه ها از زیر
 • همه دانه ها از رو
 • یک دانه از زیر - دو دانه را  یکی کنید - دو دانه را یکی کنید - سه دانه را یکی کنید - دو دانه را یکی کنید - دو دانه را یکی کنید - یک دانه از زیر
 • همه دانه ها از رو
در این مرحله 7 دانه روی میل داریم ... تمام 9 دانه را به یکباره از زیر یکی کنید و نخ را سفت کنید.
سپس ابتدا کنار کار و سپس کنار انگشت را بدوزید و نخها را در پشت کار پنهان کرده و تمیز دوزی کنید. 
نکته: تمام دانه هایی که در آموزش گفته شده یک دانه اضافه کنید باید مطابق نمونه در تصویر باشد تا بعد از اضافه کردن دانه سوراخ ایجاد نشود.

 نکته : برای بافت دستکش دست راست ... تنها تفاوتی که دارد در این است که جای دانه های 15 تایی و 16 تایی عوض میشود ... یعنی در آن قسمت که اشاره شده 15 دانه از زیر ... باید 16 دانه ابتدای رج را از زیر ببافید و بعد اضافه کردنها و در آخر 15 دانه از زیر .

آموزش اختصاصي مامي سايت

ارائه دهنده : مريم محمدي


نویسنده : | موضوع: دیگر , اموزش اشپزی و خانه داری ,
برچسب ها: , , , , , , , ,
تاریخ انتشار : ساعت:
تعداد بازديد : 4824

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

موضوعات

امکانات جانبی

مجله زیبایی