روغن اسطوخودوس و رشد مو

روغن اسطوخودوس می تواند به رشد موهای شما کمک کند.بسیاری از افراد موهای خود را به علت یک وضعیت پزشکی که آلوپسی آرتا نامیده می شود، از دست می دهند.آلوپسی یک بیماری خودایمنی است که باعث می شود بدن فولیکول های مو را بعنوان یک شی خارجی شناخته و آنها را پس بزند. روغن اسطوخودوس یکی از درمان های طبیعی برای این بیماری است.

این روغن علاوه بر اینکه در رشد مو تاثیر دارد، بی خوابی ، استرس و اضطراب را نیز کاهش می دهد. این روغن مانع از ریزش مو می شود و عطر و بوی شیرینی دارد.بسیاری از افراد روغن اسطوخودوس را احیا کننده مو می دانند.

طبق تحقیقات صورت گرفته بر روی بیماران آلوپسی ، آن دسته از افرادی که بمدت ۷ماه و بطور روزانه سر خود را با روغن اسطوخودوس ماساژ دادند ، رشد موهای جدید را تجربه کرده اند. ترکیب روغن های ضروری نظیر اسطوخودوس ، آویشن ، رزماری، چوب سدر و روغن های جوجوبا و هسته انگور نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که روغن های درمانی را رقیق کنید خواص درمانی آن بدون سوزش خواهد بود.

ترکیب درمانی به این شکل است ، سه قطره از روغن اسطوخودوس را با سه قطره روغن رزماری ، ۲ قطره روغن آویشن ، ۲ قطره روغن چوب سد و ۴ قاشق چایخوری آب ترکیب کنید و از روغن هسته انگور و جوجوبا نصف قاشق چایخوری استفاده کنید.

این ترکیب را بر روی قسمت کوچکی از سر خود بمالید تا از واکنش پوست سر خود به آن آگاه شوید.مخلوط را هرشب بمدت ۵ دقیقه بر روی پوست سر خود در نواحی که ریزش مو داشته ماساژ دهید سپس سر خود را با یک حوله بپوشانید. این کار را بمدت ۷ماه انجام دهید.

روغن اسطوخودوس یک روغن ضدعفونی کننده است که می توان از آن در درمان سوختگی ، بریدگی و آکنه استفاده کرد. از دیگر خواص آن می توان به کاهش دردهای عضلانی ، کاهش درد ورم مفاصل و سردرد اشاره کرد. زنان بارداری به هیچ وجه نباید از روغن اسطوخودوس استفاده کنند.

منبع:

مه شو