از بین بردن سلولیت با ورزش ماساژ لیزر لیپوساکش درمان سلولیت با تغذیه و اب

[RB:Post_Tags_Title]

[RB:Post_Content]

از بین بردن سلولیت با ورزش ماساژ لیزر لیپوساکش درمان سلولیت با تغذیه و اب

از بین بردن سلولیت با ورزش ماساژ لیزر لیپوساکش درمان سلولیت با تغذیه و اب

 

روش هایی برای از بین بردن چربی های بدن

توصیه هایی برای از بین بردن چربی های بدن
راه حل های موجود به هیچ وجه راه حل های طولانی مدتی نیستند. با این حال تعداد راه حل هایی که، پیشنهاد می‌شوند، بسیار زیاد است!

 

درمان های ضد سلولیت

متأسفانه، درمان های مؤثر و خیلی سریعی برای از بین بردن سلولیت ها وجود ندارد. راه حل های موجود به هیچ وجه راه حل های طولانی مدتی نیستند. با این حال تعداد راه حل هایی که، پیشنهاد می‌شوند، بسیار زیاد است! مسلماً طبقه بندی کردن این راه حل ها بسیار مفید خواهد بود.

برای یادآوری: سلولیت چیست؟
برای یادآوری باید بگوییم که سلولیت توده ای از سلول های چربی است که دقیقاً زیر پوست مان جا خوش می‌کند. سلولیت نه بیماری است و نه اختلالی در سلامتی، فقط یک شیوۀ ذخیره سازی چربی هاست.
اگر ما اینقدر از سلولیت بیزاریم به خاطر این است که این چربی قابل مشاهده است، و اغلب فرورفتگی های کوچکی در باسن و ران ها ایجاد می‌کند. بنابراین به خاطردلایل زیبایی، بسیاری از زنان (که بیشتر مبتلا به سلولیت می‌شوند) دوست دارند از شر سلولیت رها شوند.
متأسفانه، راه حل های مؤثر اندکی برای از بین بردن سلولیت وجود دارد.
اما در بین تمام راه حل ها و روش هایی که برای از بین بردن سلولیت پیشنهاد می‌شوند، برخی مؤثرتر و بهتر از بقیه هستند.

ماساژ ضد سلولیت: مفید اما گران
همان طور که گفته شد، سلولیت نوعی چربی است که زیر پوست حبس می‌شود. بنابراین هدف از این فرآیند ذخیره سازی است. متأسفانه، به همین خاطر است که بیرون کردن این چربی ها، این قدر دشوار است.
تعدادی از تکنیک های ماساژ بسیار انرژیتیک (آندرمولوژی)، که اغلب توسط دستگاه انجام می‌شوند، باعث " به حرکت درآمدن" بافت های چربی می‌گردند به حدی که سلول های چربی تخلیه خواهند شد. 
این درمان ها کارآیی خود را در مطالعات علمی ثابت کرده اند. راه حل های دیگر با تحریک الکتریکی ماهیچه ها، توسط اشعۀ مادون قرمز، گرما و دیگر عوامل همین نتیجه را خواهند داشت.
تمام این روش های ضد سلولیت عوارض جانبی یکسانی دارند: درمان راحت نیست، حتی دردناک هم هست. خصوصاً این که این درمان ها گران هم هستند، هزینۀ هر جلسه کمتر از چهل یورو نیست در حالی که برای آغاز تغییرات حداقل ده جلسه لازم است!
علاوه بر این، نتیجه کاملاً هم قطعی نیست، اغلب بعد از چند ماه باید دوباره درمان شروع شود. بنابراین تهیۀ جدول "ضد سلولیت" مفید خواهد بود.

کرم های ضد سلولیت: متعادل ترین راه حل
کرم های ضد سلولیت ارزان تر و نسبتاً مفید فایده تر هم هستند. ترجیحاً  مارک های بیش از حد گران را انتخاب نکنید، زیرا آنها هم حاوی همان ترکیبات کرم های دیگر هستند.
روی کافئین حساب ویژه ای بکنید، کافئین یکی از مفیدترین عناصر است. اما فقط مالیدن کرم برای کم کردن سلولیت کفایت نمی‌کند. مهم ترین بخش کار برای تأثیر گذاری بیشتر این است که قسمت های درگیر را ماساژ انریژیتک دهید.

 

راه حل های بی فایده برای مقابله با سلولیت
در مقابل راه حل های دیگری هم وجود دارند که کارائی چندانی ندارند، بنابراین اغلب استفاده از آنها توصیه نمی‌شود.
لیپوساکشن: این روش چربی های دور از پوست را خارج می‌کند نه سلولیت را. بنابراین لیپوساکشن راه حل مناسبی برای از بین بردن سلولیت نیست.
جوشانده ها و گیاهان دیگر: هیچ مدرکی برای اثبات تأثیرگذاری این مواد وجود ندارد، حتی اگر برخی از زنان از نتیجۀ استفاده از آنها راضی باشند!
اما تأثیر تغذیه ای متعادل و فعالیت جسمی چیست؟ این شیوه مطمئناً نه فقط برای کسانی که از وجود سلولیت ها در عذاب اند بلکه به همۀ افراد توصیه می‌شود.
اما باید بدانید که فقط بخش کوچکی از زنان می‌توانند خود را از شر سلولیت ها رها کنند. ولی اگر بتوانید اندام متناسبی به دست آورید که همه از آن خوششان بیاید و  تناسب متعادلی در بدن تان برقرار باشد، بدانید که موفق شده اید... حال چه سلولیت داشته باشید، چه نداشته باشید!
 
تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ
 

سلولیت

2
اگر فکر می کنید که هیچ راهی برای از بین بردن سلولیت وجود ندارد, بهتر است دوباره فکر کنید. زیرا راه هایی وجود دارد که می توان با استفاده از آنها سلولیت را تا حد زیادی از بین برد و یا کاهش داد .

اگر شما از داشتن سلولیت رنج می برید باید بدانید که تنها نیستید و اکثرخانم ها دارای این مشکل هستند. آمار های جهانی نشان می دهد که از هر 10 زن 9 نفر به نوعی با این مسئله در گیر است. هرساله در دنیا خانم ها بطور متوسط 12 میلیون دلار صرف خرید کرم های ضد سلولیت می کنند . بهتر است این مسئله را از پایه و اساس بر رسی کنیم.

سلولیت چیست و چگونه بوجود می آید؟

سلولیت توده هایی از کیسه های کوچک چربی است که روی عضله ها و زیر پوست بدن قرار دارند. نداشتن تحرک و داشتن رژیم غذایی ناسالم و از همه مهمتر هورمون ها باعث بوجود آمدن سلولیت می شوند. سلولیت در خانم ها به علت داشتن پوست نازک و ظریف بیشتر از آقایان نمودار است .

درمان و مبارزه با سلولیت

در حالی که هنوز هیچ درمان قطعی برای سلولیت وجود ندارد ولی راه هایی هست که به کمک آن میتوان تا حد زیادی بر این مشکل غلبه کرد.

1 – ماساژ برای از بین بردن سلولیت
ماساژ سلولیت را کاملا از بین نمی برد ولی باعث جابه جا شدن توده های چربی و سرعت بخشیدن به دفع آنها می شود. اندرمالوژی ( Endermologie ) موثرترین نوع ماساژ برای سلولیت هست.

2 – کرم ضد سلولیت
کرم های ضد سلولیت فقط باعث کمتر نشان داده شدن سلولیت می شوند ولی آن را از بین نمیبرند.

3 – لیزر
لیزر گران تمام میشود و اگر همراه با ورزش و رژیم نباشد, دوباره سلولیت ها به حالت اول برمی گردند. نام جدیدترین و بهترین جراهی با لیزر برای از بین بردن سلولیت, سلولیز ( Cellulaze ) میباشد.

4 – لایپوساکشن
گران و خطرناک است و به دلیل اینکه بدن بلافاصله بعد از عمل شروع به جمع کردن چربی میکند اگر رژیم غذایی نداشته باشید و ورزش نکنید در زمان کوتاهی بدن به شکل قبلی خود برمی گردد.

5 – ورزش و رژیم برای از بین بردن سلولیت
فقط ورزش و رژیم غذایی سالم است که در از بین بردن سلولیت موثر می باشد. ورزش نه تنها خطری برای شما ندارد بلکه برای سلامتی و زیبایی بسیار مفید می باشد.

رژیم غذایی صحیح برای رفع سلولیت بر اساس حذف یا کاهش مصرف شکر, نمک و چربی می باشد. در درجه اول باید مصرف شکر را به اندازه قابل ملاحظه ای کاهش دهید. خوردن شکر باعث رشد سلول های چربی زیر پوست می شود . سعی کنید در شبانه روز بیشتر از شش قاشق چایخوری شکر نخورید. این فقط در مورد شکر سفید نیست. انواع میوه های شیرین, عسل, آب میوه ها و هر چه دارای طعم شیرین است حاوی شکر می باشد.

نمک را تا جایی که میتوانید از غذایتان حذف کنید. نمک حاوی سدیم می باشد و باعث جمع شدن آب در سلول های چربی گردیده و سلولیت را افزایش می دهد. از خوردن غذاهای شور که دارای بیشتر از 200 گرم سدیم می باشند پرهیز کنید. باید بدانید که این مقدار سدیم بسیار کم است یعنی تقریبأ باید نمک را از برنامه غذایی تان حذف کنید.

مصرف ویتامین ث و کلسیم هم به کم کردن وزن و آب کردن چربی ها کمک میکند.

درد و تورم در هر نقطه از بدن باعث انواع بیماری های قلبی و همچنین بوجود آمدن سلولیت میشود. بروملاین نوعی آنزیم است که در آناناس به مقدار بسیار زیادی وجود دارد. این آنزیم باعث از بین رفتن درد و تورم میشود. به همین دلیل است که دکترها بعد از عمل های جراحی به بیمارانشان توصیه می کنند که آناناس بخورند. همچنین برای از بین بردن سلولیت میتوانید آناناس یا قرص هایی که دارای ماده بروملاین هستند بخورید. البته توجه داشته باشید که میوه و آب آناناس دارای شکر فراوان است و اگر در خوردن آن زیاده روی کنید اثر معکوس خواهد داشت.

رطوبت کافی در بدن و پوست باعث کاهش سلولیت میشود. پس آب زیاد بنوشید و از میوه و سبزیجات آبدار مثل کرفس, کاهو و خیار بیشتر مصرف کنید. با یک امتحان ساده می توانید پی ببرید که آیا رطوبت بدنتان به اندازه کافی هست یا نه. پوست پشت دست تان را با کمک دو انگشت دست دیگر جمع کنید سپس آنرا رها کنید. اگر پوست دست بلافاصله به حالت اول برگشت پوست تان مرطوب است ولی اگر با کمی مکث برگشت پوست تان خشک است و باید بیشتر آب و میوه و سبزیجات آبدار بخورید .

تا میتوانید ورزش و پیاده روی کنید و بدانید که هنوز هیچ دارو و وسیله لیزری بوجود نیامده که بتواند بکلی سلولیت را از بین ببرد.

قابل توجه وب سایت هایی که اخیراً اقدام به کپی کردن مطالب سایت بانوان میکنند: مقالات سایت بانوان توسط گروه بانوان تهیه شده و تمامی حقوق این وب سایت متعلق به گروه بانوان می باشد. استفاده از مطالب سایت بانوان تنها با درج لینک فعال به مقاله مبدا، مجاز است و هر گونه نسخه برداری غیر مجاز منجر به پیگرد قانونی خواهد شد.

ورزش هایی برای رفع چاقی پاها و بازو


چربی، یک بافت نرم می باشد و هیچ گاه در یک اندام خوش ترکیب جا نمی گیرد. عضله صاف و استوار می باشد و می تواند به اندام های بدن شکل دهد و آنها را سفت سازد. اگر عضلات به اندازه کافی چربی را نگهداری نکنند، چربی ها روی هم جمع می شوند و تبدیل به سلولیت می گردند. بنابراین سلولیت، توده چربی قدیمی است. سلولیت با افزایش سن بوجود می آید. هر چه قدر سن مان بیشتر می شود، پوست نازک تر می شود.
سلولیت
برخی افراد به طور ژنتیکی فاقد سلولیت می باشند. برخی دیگر، چون ورزش را به طور مرتب انجام می دهند، سلولیت ندارند.

برای از بین بردن سلولیت، به یک روش درمانی اکتفا نکنید، بلکه باید با استفاده از ماساژ، یوگا، ورزش و رژیم غذایی سلولیت را از بین ببرید.

 

ماساژ

ماساژ، یکی از درمان های سلولیت می باشد. با ماساژ دادن، ابتدا فشاری به عمق پوست وارد می آید که تجمع سلولیت را می شکند. بعد، گردش خون را بهبود می بخشد. در آخر، باعث تخلیه مایع لنفاوی می گردد. مایع لنفاوی، سموم و مواد زائد را از بدن دور می کند. این اثرات را بعد از چند هفته در اندام خود خواهید دید.

 

یوگا

یوگا باعث می شود که جریان خون و جریان لنفاوی بهبود یابند و به کاهش سلولیت کمک می کند.

 

ورزش هایی مفید

حدود یک چهارم وزن بدن ما، عضلات می باشند. اگر عضلات تان کوچک و چربی بدن تان زیاد باشد، سلولیت به وجود می آید. بنابراین برای کاهش سلولیت، باید در مناطقی که سلولیت وجود دارد، عضله سازی بیشتر و مقدار چربی کمتر شود.

بهتر است برای از بین بردن سلولیت، سه بار در هفته و هر بار به مدت 40 دقیقه ورزش کنید. حدود 20 دقیقه ورزش های قدرتی (5 ورزش بالا تنه و 5 ورزش پایین تنه) و 20 دقیقه راه رفتن با تردمیل باعث می شود سرعت ضربان قلب تان روی 70 تا 80 درصد بایستد. باید این ورزش ها را 3 بار در هفته تکرار کنید تا سلولیت از بین برود.

به طور کلی، ورزش باعث افزایش جریان خون، افزایش پمپاژ کردن خون، افزایش عضله سازی، افزایش سوختن کالری و کاهش سلولیت می گردد.

ورزش های قلبی برای افرادی که دارای سلولیت هستند، بسیار مفید می باشند. این ورزش ها باعث افزایش ضربان قلب و افزایش متابولیسم یا سوخت و ساز بدن و افزایش جریان خون می گردند

چگونه بفهمیم که عضله خسته شده است؟

خستگی عضلات باعث رشد عضلات می شود. لذا ورزش های فشرده ای که باعث خستگی عضلات می شوند، برای رشد عضلات مفیدترند. این به آن معنا است که، آنقدر عضله شما خسته شده که دیگر نمی توانید آن ورزش را دوباره انجام دهید.

تمرین کوتاه مدت (که بیش تر از 30 دقیقه نباشد) مجموعه ای از تمرینات شدید است که باعث خستگی عضلات می شود. تمرین شدید، می تواند تعداد زیادی از ماهیچه ها را فعال کند.

 

چرا باید در حین ورزش استراحت کرد؟

استراحت کردن و تغذیه مناسب در بین ورزش ها، فعال کردن بدن را به دنبال خواهد داشت. عضلات در موقع استراحت، رشد می کنند و ترمیم می شوند.

برای بازیابی عضلات، در روز بعد از تمرین، غذای سالم خورید و خواب و استراحت کافی داشته باشید. دو روز پشت هم ورزش نکنید و بگذارید یک روز بگذرد و بعد دوباره ورزش کنید.

 

افرادی که در بازوهای خود سلولیت دارند، چه باید کنند؟

معمولا به این افراد توصیه می شود وزنه بلند کنند. اما باید به طور صحیح، وزنه را بالا و پایین برد تا صدمه ای به بدن وارد نشود. صحیح بلند کردن وزنه باعث عملکرد بهتر عضلات و جلوگیری از بروز صدمات می گردد.

صحیح بلند کردن وزنه یعنی به آرامی پایین و بالا بردن وزنه. به طور کلی باید وزنه را 3 دقیقه بالا و 3 دقیقه پایین نگه داشت.

خانم ها باید بدانند که چون در بدن آن ها، هورمون تستوسترون کمتر از بدن مردان است، با بلند کردن وزنه، عضلات شان محکم می شود و اندام آنها مانند اندام مردان نمی شود.

اما همه افراد وزنه برداری را دوست ندارند. پس اگر می خواهید از شر سلولیت های خود خلاص شوید، ورزش پیلاتس نیز به شما کمک خواهد کرد.

بلند کردن وزنه

یک نوع ورزش برای از بین بردن سلولیت بازو

بنشینید. وزنه را به دست بگیرید. پشتتان صاف باشد. بازو را بالا ببرید (عضله دو سر بازو کنار گوش باید باشد) و سپس به آرامی دمبل را از پشت سر خود پایین بیاورید. در این ورزش، فقط باید بازو حرکت کند. وقتی دمبل را بالا می برید، 3 ثانیه مکث کنید و هنگامی که دمبل را پایین می آورید نیز 3 ثانیه مکث کنید. 8 تا 15 بار این ورزش را برای هر دو دست انجام دهید. 3 بار در هفته این ورزش را تکرار کنید.

 

افرادی که در پاهای خود سلولیت دارند، چه باید کنند؟

توده عضلانی به همراه لایه چربی زیر پوست، پاها را محکم می کند. به افراد دارای سلولیت در پاها توصیه می شود که ورزش های لگن، پا و باسن را انجام دهند.

اسکوات (squat)، لانژ (lunges) و ورزش های ایزومتریک از بهترین ورزش ها برای از بین بردن سلولیت پا می باشند.

ورزش اسکوات

ورزش اسکوات

بایستید و پاها را از هم باز کنید. شکم خود را تو دهید. زانوهای خود را خم کنید. 10 تا 15 بار در روز اسکوات را انجام دهید.

ورزش لانژ

ورزش لانژ

بایستید. پای راست خود را جلو بگذارید و خم کنید. ران پای راست باید موازی زمین باشد. بعد پای خود را صاف کنید و با پای دیگر این ورزش را تکرار کنید. 10 تا 15 بار در روز این ورزش را برای هر دو پا انجام دهید.

ورزش ایزومتریک

ورزش ایزومتریک

این ورزش را می توانید در حین نشستن و یا ایستادن برای آن اندامی که دارای سلولیت است، انجام دهید. این ورزش ها را با مکث 30 ثانیه ای انجام دهید. برای نمونه چند ورزش را در تصویر بالا می توانید ببینید.

 

رژیم غذایی

وعده های غذایی اصلی را حذف نکنید. غذای شما باید بیشتر دارای میوه ها، سبزیجات، ماهی، گوشت بدون چربی، مرغ، آجیل و غذاهای دارای فیبر باشد.

برای از بین بردن سلولیت این روش ها را انجام دهید:

- آب زیادی بنوشید. آب باعث دفع مواد سمی بدن می شود.

- میوه ، آب میوه ، سبزی یا آب سبزی مصرف کنید. این مواد غذایی برای افزایش آنتی اکسیدان های بدن، افزایش مقدار ریز مغذی ها و همینطور برای بیرون ریختن مواد سمی از بدن بسیار مفیدند.

- کپسول روغن ماهی و یا منابع غذایی امگا 3 مصرف کنید، از قبیل: ماهی، گردو، تخم کتان و غیره.

- مصرف نمک را کاهش دهید. نمک زیاد در غذا باعث از دست رفتن آب بدن می شود. بنابراین نمی توان مواد سمی را از بدن دفع کرد.

- شیرین کننده ها و شیرینی ها را مصرف نکنید. شیرین کننده ها و شیرینی ها دارای موادی هستند که موجب تداخل در عملکرد مغز می گردند و گرسنگی را ایجاد می کنند.

- گوشت مصرف کنید. گوشت باعث سیر شدن و عضله سازی می گردد.

مریم سجادپور

بخش تغذیه و سلامت تبیان

 

بهترین ها برای از بین بردن چاقی موضعی(سلولیت)

چاپ چاپ ارسال مطلب به دوستان ارسال مطلب به دوستان

سلولیتBest Natural Remedies for Cellulite

کم و بیش همه ما با سلولیت آشنا هستیم، در جهان بیش از میلیونها نفر دچار تجمع چربی زیر پوست یا همان سلولیت هستند، در حقیقت سلولیت حاصل اختلال در سوخت و ساز چربی ها و در نتیجه تجمع آنها به همراه کلاژن و مقداری آب در قسمت های مختلفی از بدن از جمله : شکم ، پهلو و باسن است که به پوست شکلی شل و وارفته می دهد،سلولیت گر چه یک عارضه ی بالینی جدی محسوب نمی‌شود اما می تواند ظاهر نامطلوبی را ایجاد کند. همین ظاهر نامطلوب زمینه ارائه درمان های متفاوت را فراهم می کند . این مشکل بیشتر در خانم ها رایج است، سلولیت تنها در  خانم هایی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند  وجود ندارد ، بلکه زنان لاغر و یا آنهایی که از وزن ایده آلی برخوردارند نیز ممکن است سلولیت داشته باشند. بین 85 تا 98 درصد خانم ها در سراسر دنیا با هر نژاد و رنگی از رسوب نا خواسته این چربی ها شکایت دارند.در متن زیر به ارائه بهترین راه حل ها جهت رفع سلولیت می پردازیم. امید است مطلب پیش رو مورد توجه قرار گرفته و ما را از دعای خیر خود در ادامه ارائه مطالب مفید فراموش نکنید.

بهترین روش های از بین بردن سلولیت

ورزش و ماساژ منظم : ورزش و ماساژ دو تا از بهترین های این لیست هستند که توصیه می شود قبل از انجام هر گونه حرکت ورزشی ماساژ پوست به طور مرتب گردش خون را بهبود می بخشد و باعث تحریک جریان لنفاوی  می شود بطوریکه قسمتهای بنفش بتدریج سرخ رنگ می شود برای بهبود در عملکرد این روش درمانی می توان هر روز دو بار و هر بار به مدت 10 تا 15دقیقه از ماساژ با استفاده از روغن های گیاهی مانند : نارگیل ، رزماری ، رازیانه ، هسته انگور ، بابونه ، سیاه دانه ، همیشه بهار ، بادام تلخ ، فندق ، آفتابگردان که قدرت نفوذ فوق العاده ای به لایه های زیرین پوست و افزایش میزان تاثیر را دارند بهره ببرید.

تمرینات فیزیکی و نوشیدن مقدار کافی آب : تمرینات فیزیکی در جریان خون را بهبود میدهد و می تواند به کاهش سلولیت کمک کند . تمرکز بر روی تمرینات در مناطق سلولیت مثل ران ها ، شکم باید مد نظر قرار گیرد . سلولیت زیر منافذ پوست، نیاز به کاهش چربی اضافی در بدن دارد . برای  این کار با ید یکی از فعالیتهای دویدن ، شنا ، دوچرخه سواری یا آهسته دویدن را  انتخاب کنید. همچنین در حین انجام این نوع فعالیت ها مقدار 6 تا 8 لیوان آب را با اضافه کردن مقداری لیموترش تازه در فواصل منظم بنوشید.

کاهش مصرف نمک و شکر را جدی بگیرید : بسیاری افراد بر این باورند که در کاهش و درمان سلولیت مصرف چربی ها را باید کاهش داد در صورتی که شرط لازم است ولی کافی نیست، باید رژیم غذایی را به شکلی تغییر داد که مصرف نمک که یکی از باعثین تشکیل سلولیت در بدن است را کاهش داد و در کنار این مورد باید مقدار مصرفی شکر و فرآورده هایی که با شکر در ارتباط هستند را کاهش داد، اگر بخواهیم کمی در رابطه با این دو توضیح دهیم ؟ باید به موضوع اشاره کرد که نمک به دلیل دارا بودن سدیم باعث احتباس آب در بافت های مختلف پوست و در نتیجه ذخیره چربی می شود و شکر به دلیل بالا بردن قند خون و تشخیص این مورد توسط کبد و ترشح آنزیمی که منجر به تبدیل قند اضافی به چربی و در نتیجه ذخیره در بافت های مختلف پوست خواهد شد

سرکه سیب : سرکه سیب در از بین بردن انواع چربی ذخیره شده در رگ ها و حتی زیر پوست یکی از بهترین موارد است که برای این منظور می توان از سرکه سیب به دو شکل خوراکی و موضعی برای ماساژ بهره برد .

مصرف خوراکی : 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب و یک قاشق غذاخوری عسل را به یک لیوان آب اضافه کرد و هر روز صبح میل نمود. توجه داشته باشید که این میزان باعث آسیب به دستگاه گوارش نمی شود، پس این میزان را تغییر ندهید.

مصرف موضعی : 3 قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل اضافه و شروع به ماساژ محل مورد نظر کنید پس از گذشت زمانی بین 30 تا 45 دقیقه شستشو کنید.  

آبفوره : بی شک آبغوره یکی از مهمترین موارد این لیست است که توصیه می شود به همراه تمامی وعده های غذایی از آبغوره هم به صورت چاشنی و هم به صورت نوشیدنی که از عسل به عنوان شیرین کننده استفاده شده باشد بهره ببرید.

قهوه و ماست : مقدار 3 قاشق مرباخوری قهوه را پس از اینکه با مقدار نیم استکان آب جوش دم کردید با 3 قاشق ماست مخلوط و روی محل ماساژ دهید وپس از گذشت زمانی بین 30 تا 45 دقیقه شستشو کنید.  

روغن نارگیل : ماساژ روغن نارگیل در مناطق سلولیت به طور مداوم باعث بهبود سلولیت می شود. روغن نارگیل ضد التهابی خوبی است که به راحتی از طریق پوست نفوذ کرده و از این رو پوست آن را تغذیه میکند.یکی دیگر از درمان های خانگی استفاده از روغن نارگیل است که شما می توانید چندین قطره روغن را ماساژ و بمدت چند ساعت روی محل سلولیت قرار دهید .

دانه کتان : دانه کتان از جمله موادی است که به طور چشم گیری برای کاهش چربی شکم و درمان سلولیت مورد استفاده قرار می گیرد. باید گفت که دانه کتان حاوی چند آنتی اکسیدان از جمله امگا 3 است که در کاهش و از بین بردن انواع چربی مضر و افزایش سوخت و ساز نقش مهمی دارند. اگر در حال حاضر رژیم غذایی خاصی دارید توصیه می کنیم که از تخم کتان نیز استفاده کنید،از آنجا که تخم کتان یک دانه روغنی است می تواند موجب احساس سیری شود بنابراین اگر ۳۰ دقیقه قبل از مصرف هر وعده غذایی از یک قاشق غذاخوری پودر تخم کتان به همراه یک لیوان آب ولرم استفاده کنید احساس سیری به شما دست داده و نمی توانید زیاد غذا بخورید و بدین طریق دریافت چربی ها و کالری ها از طریق وعده های روزانه کمتر خواهد شد و به مرور موجب کاهش وزن و کاهش چربی شکم می شود.

مصرف روغن های سالم : مصرف روغن های سالم از جمله روغن زیتون و روغن کنجد بسیار توصیه می شود به شکلی که مصرف غذاهایی با فیبر زیاد و استفاده از این نوع روغن ها نه تنها باعث بهبود کارکرد گوارش می شوند بلکه باعث افزایش گردش خون و در نتیجه بهبود مشکل سلولیت می شوند.

اسکراب قهوه : اسکراب قهوه نام ترکیبی است که در حال مطالعه آن هستید برای استفاده از این اسکراب که در افزایش سوخت و ساز و همچنین چربی سوزی در قسمت های مختلف تاثیر فوق العاده دارد می تواند در کاهش سلولیت و نیز سودمند است. این روش با ماساژ واستفاده از مزایای لایه برداری پوست با تحریک جریان خون / لنفاوی و کافئین موجود در قهوه انجام می شود، برای این منظور به این مواد نیاز دارید  : 4/1 فنجان قهوه ، 3 قاشق غذاخوری شکرسرخ یا شکر قهوه ای ، 2-3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل که باید ابتدا مواد را ترکیب تا خمیری بدست آید خمیر بدست آمده را به مدت جند دقیقه روی پوست ماساژ دهید و پس از گذشت زمانی بین 30 تا 45 دقیقه شستشو کنید.

کرفس : کرفس به دلیل داشتن ترکیبات تلخ چندان پرطرفدار نیست. اما با این حالی یکی از بهترین خوراکی‌های موجود برای مقابله با توده‌ی چربی محسوب می‌شود. کرفس ادرار آور، هضم کننده‌ی غذا و ملین است برای همین باعث می‌شود که متابولیسم یا همان سوخت و ساز چربی‌ها بالا برود و به این ترتیب حجم سلولیت کاهش می‌یابد. خاصیت دیگر کرفس این است که باعث کاهش اشتها می‌شود و بخشی از چربی‌ها را به همراه مدفوع از بدن خارج می‌کند. بهترین شیوه این است که این ماده‌ی غذایی را به عنوان پیش غذا میل کنید. به خاطر اینکه اشتهایتان را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود که غذای اصلی را کمتر میل کنید.

پیاز : شاید باورتان نشود ولی پیاز هم جزو مواد غذایی ضدسلولیت محسوب می‌شود. پیاز باعث تحریک دستگاه گوارش شده، میزان قند خون را کاهش می‌دهد و رگ‌ها و عروق را فعال‌تر می‌کند. توصیه می‌کنیم برای هنگام غذا از پیاز خام و برای تهیه تمام غذاها و سس‌هایتان از این ماده‌ی غذایی استفاده کنید.

چای سبز : چای سبز با سلولیت مقابله می‌کند به دلیل اینکه خاصیت ادرار آوری و لاغری دارد. چای سبز باعث تحریک لیپولیز می‌شود. یعنی با انباشتگی چربی‌ها مقابله کرده و نمی‌گذارد که این چربی‌ها در مناطق نامناسب بدن تجمع کنند. این خاصیت از چای سبز یکی از بهترین نوشیدنی‌های لاغری می‌سازد. توجه داشته باشید که چای سبز شما را از گزند بیماری‌های قلبی عروقی و کلسترول بالا نیز در امان می‌دارد.

غلات کامل : غلات کامل سرشار از فیبرهای غذایی هستند و باعث دفع چربی‌های انباشته شده در ران‌ها، باسن و شکم می‌شوند. توجه داشته باشید که غلات کامل یا همان سبوس دار منبع فوق‌العاده‌ی آنتی اکسیدان ها نیز محسوب می‌شوند. برای همین شما را از بیماری‌های مختلف دور می‌کنند، یکی از بهترین های این غلات سویا است که نوعی از آن در بازار مصرف در میان آجیل فروشی ها موجود است به نام “سویای آجیلی” که می توان آن را هم به صورت تنها و هم ترکیب در آجیل و مغزهای دیگر استفاده کرد.

موز : برای این که با لبخند از پسِ سلولیت بر بیایید میوه‌ی خندان را دریابید. بله موز! این میوه سرشار از پتاسیم است و باعث تحریک جریان خون شده و از احتباس آب جلوگیری می‌کند.

ژل لاغری موضعی ضد سلولیت : یکی از بهترین موارد معرفی شده استفاده از ژل لاغری است که دستور تهیه و مصرف این ژل که آخرین مورد از این لیست است را تحت عنوان” طرز تهیه ژل لاغری موضعی  “مطالعه و مصرف کنید

ورزش براي مبارزه با سلوليت

اخبار،سرگرمی,آشپزی,مد,روانشناسی,اینترنت

ورزش,تناسب اندام سلوليت,سلوليت چيست

  ورزش براي مبارزه با سلوليت
ورزش هايي كه پاها را به كار مي‌اندازند در الويت قرار دهيد، ورزش هايي مانند دو، شنا، تنيس و...، مهم ترين نكته اين است كه اين ورزش ها را به طور منظم انجام دهيد.
5 راه حل برای کوچک کردن ران های چاق
سلولیت، توده های چربی هستند که در نواحی بدن خصوصاً بدن زنان متمرکز می شوند، این توده های چربی، به هیچ وجه ظاهر خوشایندی ندارند.با ما بمانید تا دریابید که چگونه باید سلولیت ها را از بین ببرید و اندام تان زیبا شود، و از همه مهم تر از شر ران ها و باسن بزرگ راحت شوید.
راه حل هایی برای از بین بردن سلولیت و کوچک کردن ران های بزرگ: هشدار!
سلولیت طی یک فرآیند فیزلوژیک طبیعی هورمونی به وجود می آید. به بیان دیگر، خلاصی یافتن از آنها سخت است. به همین علت است که توصیه می شود قبل از انتخاب امکان های مختلف، دربارۀ آنها به خوبی مطالعه کنید و آن را که از همه مناسب تر است، برگزینید، از امتحان کردن چندین روش، پشت سر هم یا به طور موازی اجتناب کنید...
ماساژ برای کوچک کردن ران های چاق
نواحی پوشیده از سلولیت را ماساژ دهید تا دفع سلول های چربی آسان شود.خودتان می توانید هر روز بدن تان را ماساژ دهید، برای این کار به طور مرتب یک شیرِ بدن بر روی نواحی پوشیده از سلولیت بمالید.
 ماساژ می تواند توسط افراد حرفه ای نیز انجام شود:
فیزیوتراپی و ماساژ به طور ویژه سیستم لنفاوی را به جریان می اندازد، به این ترتیب عمل جذب و جرم زدایی بافت ها اصلاح می شود.
پزشک متخصص زیبایی و تکنسین های زیبایی بیشتر از ماساژهای وردنه وار استفاده می کند، این شیوه برای دفع سلول های چربی و کاستن از نواحی سلولیتی مفید است.
منتظر نتیجۀ سریع نباشید، باید برای شما حداقل 10 جلسه ماساژ در نظر گرفته شود، تا نتایجی مشاهده گردد، بنابر شرایط افراد مختلف، ممکن است تعداد جلسات افزایش یابد.
کرم های لاغری ضد سلولیت
این مواد فعال، سلول های چربی را تحت فشار قرار می دهند. این مواد که به شکل شیر و یا ژل هستند، کارکرد دوگانه ای دارند زیرا مالیدن آنها مستلزم نوعی ماساژ است که خود روشی ضد سلولیتی به شمار می آید. از سوی دیگر به کمک ماساژ، مواد فعال بیشتر در بافت ها نفوذ می کنند و تأثیر ضد سلولیتی شان را می گذراند.
ورزش برای مبارزه با سلولیت
ورزش یک روش کمکی ضروری است که خوب است هر روز انجام گیرد.
ورزش با عضله سازی پاها، اندام را ظریف و محکم می سازد.
ورزش هایی که پاها را به کار می اندازند در الویت قرار دهید، ورزش هایی مانند دو، شنا، تنیس و...، مهم ترین نکته این است که این ورزش ها را به طور منظم انجام دهید.
امیدوار نباشید که خیلی سریع وزن کم کنید، اما بدن تان خیلی خوب فرم می گیرد و خود را از نو می سازد.
در هر فرصتی که پیش می آید (بالا رفتن از پله ها، پیاده رفتن مسیرهای کوتاه، پیاده روی سریع و...)، برای تحرک داشتن، بهره ببرید و فعالیت های تان (خرید، کارهای خانه، تعمیرات، باغبانی و...) را افزایش دهید.
لیپوساکشن
این روش، درمانی ریشه ای برای از بین بردن سلولیت است. با این حال باید بدانید که این شیوه، به جراحی واقعی نیاز دارد.
در این عمل جراحی، سلول های چربی کنده و مکیده می شوند. ضمناٌ می توان مقدار زیادی از سلول های چربی را یک باره از جا کند. در بین افراد جوان بعد از جراحی، پوست به طور طبیعی به حالت عادی خود باز می گردد اما برای افراد مسن تر، باید از روش های جراحی استفاده کرد.
با این حال، پس از انجام این جراحی نیز، تغذیۀ فرد باید کنترل شود تا سلول های جذب کنندۀ چربی دوباره از نو ساخته نشوند.
تغذیۀ ضد سلولیت من
برخی زنان علی رغم لاغر بودن شان، سلولیت دارند. بنابراین سلولیت فقط مختص افراد مبتلا به اضافه وزن نیست. با این حال، کم کردن چند کیلو وزن، به کم شدن سلولیت ها کمک می کند.
برای رسیدن به این هدف انتخاب تغذیه ای متعادل و سالم ضروری است، تغذیه ای ایده آل تغذیه ای است که میزان چربی، قند و نمک آن متعادل اما سرشار از میوه و سبزیجات باشد.
الکل را به طور کامل حذف کنید و برای دفع بهتر چربی ها آب زیادی بنوشید.
به جز روش لیپوساکشن، تمام روش های دیگری که برای مبارزه با سلولیت به کار می روند، از جمله ماساژ، فعالیت جسمی و تغذیه ای سالم جزء اصول بهداشتی یک زندگی سالم هستند.

منبع:seemorgh.com

  

راهکارهای از بین بردن سلولیت بطریق خانگی

do-you-get-fatter-when-depressed

سلولیت به نظر می رسد یکی از مشکلاتی است  که بسیاری از خانمها را  این روزها به ستوه آورده است. با توجه به چند بار راه حل برای سلولیت در مجلات و وب سایت های بانوان  ظاهر می شود، من حدس می زنم که این مشکل ما هنوز حل نشده است.

یکی از شایع ترین مشکلات پوستی است  ، سلولیت به طور کلی در ران، لگن  یافت می شود. بسیاری از زنان حاضرند پول زیادی را  بابت سلولیت خرج کنند، اما آیا ارزش دارد؟ با این حال ،   داروهای زیادی برای سلولیت ها می باشد که شما می توانید در خانه  بدون خرج با روشهای طبیعی سلولیت را از بین ببرید اکنون این روشهارا باهم میخوانیم:
1- ماساژ منظم

ماساژ پوست به طور مرتب گردش خون را بهبود می بخشد و باعث تحریک جریان لنفاوی  می شود بطوریکه قسمتهای بنفش بتدریج سرخ رنگ می شود . شما می توانید مناطق سلولیت با روغنهایی مانند بادام ، رزماری، آفتابگردان ، رازیانه ؛ ماساژ د هید. در نهایت این بیماری را التیام می بخشد

با استفاده از یک برس نرم  قبل از حمام کردن  ۲-۳ بار در هفته ماساژ دهید . این ماساژ می تواند گردش خون را افزایش و باعث بهبودی شود.  ماساژدادن سبب باز شدن  منافذ  پوست می شود .حرکات دایره ای به سمت بالا و ملایم  بهترین نتیجه را میدهد
2- بطور مرتب ورزش کنید

تمرینات فیزیکی د جریان خون را بهبود میدهد  و می تواند به کاهش سلولیت کمک کند . تمرکز بر روی تمرینات در مناطق سلولیت مثل ران ها ، شکم باید مدنظر قرار گیرد .   سلولیت زیر منافذ پوست، نیاز به کاهش چربی اضافی در بدن دارد . برای  این کار با ید یکی از فعالیتهای دویدن ، شنا ، دوچرخه سواری یا آهسته دویدن را  انتخاب کنید. همچنین   نوشیدن آب در فواصل منظم را فراموش نکنید در غیر اینصورت بدن دچار کم آبی می شود
3-  روغن نارگیل

روغن نارگیل در مناطق سلولیت به طور مداوم باعث بهبود سلولیت می شود . روغن نارگیل ضد التهابی خوبی است که به راحتی از طریق پوست نفوذ کرده و از این رو پوست آن را تغذیه میکند.یکی دیگر از درمان های خانگی استفاده از روغن نارگیل است که شما می توانید چند قطره روغن بمدت چند ساعت روی محل سلولیت قرار دهید .

-۴درمان با گیاهان خشک دارویی به اسم جینکو

یک گیاه دارویی است که گردش خون را افزایش  میدهد ، سوخت و ساز بدن را تنظیم میکند ، و چربی را می سوزاند،  یک داروی طبیعی برای درمان سلولیت است. استفاده از عصاره خشک گیاه بهترین نتیجه را میدهد
-۵ مصرف چربی های سالم

مصرف غذاهایی که غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ مانند دانه کتان، روغن ماهی و آجیل به جای چربیهای اشباع شده هستند. گردش خون را بهبود میبخشد و در نتیجه  مواد مغذی به بهبود مشکلات سلولیت کمک می کند.

این درست است که شما  به طور کامل  نمیتوانید سلولیت را درمان کنید ، اما تا حدودی قابل درمان است . دور ماندن از غذاهای چرب و رژیم غذایی یو یو، کنترل وزن خود و انجام ورزش منظم، اجتناب از دست دادن آب بدن و احتباس مایعات آب آشامیدنی در فواصل منظم. تمام این نکات می تواند به شما کمک کند تا با سلولیت مبارزه کنید
اکثر منابع  سلولیت  را به علت مشکلات  عدم تعادل در بافت همبند و چربی در بدن فرد رخ می دهد، اما تئوری های مختلفی در مورد  این عدم تعادل  وجود دارد. به نظر می رسد که هورمون ها، رژیم غذایی، شیوه زندگی و ژنتیک همگی نقش دارند اما مطلق نیست. در حالی که کسانی که اضافه وزن دارند بیشتر به سلولیت مبتلا میشوند ولی بسیاری از زنان لاغر هم ازاین موضوع شکایت دارند


نویسنده : | موضوع: رژیم غذایی , ورزش و تناسب اندام ,
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,
تاریخ انتشار : ساعت:
تعداد بازديد : 2329

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

موضوعات

امکانات جانبی

مجله زیبایی