عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل

[RB:Post_Tags_Title]

[RB:Post_Content]

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل

برای دسته گل عروس چه گل هایی بخریم؟

مسیر فعلی شما : مدل تزئینات عقد و عروسی --->برای دسته گل عروس چه گل هایی بخریم؟       
 
 

دسته گل عروس
می تواند یک دسته گل ساده با یک نوع گل باشد و یا در تزئین آن از ترکیب چندین گل با رنگ های مختلف استفاده شده باشد. به هر حال بهتر است برای انتخاب نوع گلهایی که قصد دارید در دسته گل عروس خود استفاده کنید، خوب فکر کنید، چرا که یکی از ماندگارترین خاطرات شما را تشکیل می دهد.
آرزوی هر عروسی است که در شب عروسی خود، دسته گلی منحصر به فرد و زیبا به دست بگیرد. داشتن کمی اطلاعات در باره گلها، می تواند به شما کمک کند که دسته گل عروس خود را با دقت بیشتری انتخاب کنید. در این مقاله اطلاعات مختصری در باره گلهای پرکاربرد در دسته گل عروس ارایه می دهیم.

گل رز
برای
دسته گل عروس
، هیچ گلی به اندازه گل رز طرفدار ندارد. انواع مختلفی از گل رز، در اندازه ها و رنگ های متنوع وجود دارند. این گل خوش رنگ و خوش بو، نماد و سمبل شور و عشق است و همین باعث شده است که در دسته گل های عروس، کاربرد زیادی داشته باشد.
 
لیلیوم (سوسن)
لیلیوم یا سوسن گلی بسیار زیبا، خوشرنگ و پرطرفدار است. البته کمی هم گران قیمت است. لیلیوم در نژادهای مختلف و رنگ ها و اندازه های متفاوت وجود دارد و برای تزئینات عروسی از جمله دسته گل عروس و یا ماشین عروس بسیار پرکاربرد است. اگر از این گل برای دسته گل عروس خود استفاده می کنید، حتما از نژادهای هلندی آن استفاده کنید چرا که در برابر گرما و کم آبی، مقاوم تر هستند و در طول جشن عروسی، پژمرده نخواهند شد.
 
پائونیا
پائونیا که در فارسی به آن گل صدتومانی یا گل صدبرگ هم می گویند، گلی بزرگ، پرپشت و کمی گران است. این گل بسیار معطر است و عطری شیرین دارد. پائونیا انتخاب مناسبی برای تزئینات عروسی است و استفاده از چند عدد پائونیا در تزئین دسته گل عروس می تواند بسیار جذاب باشد. البته می توان تمام دسته گل عروس را نیز از گلهای پائونیا درست کرد.
 
گل آلاله
گل آلاله گلی بزرگ و پر از گلبرگ است و در رنگ های زرد، نارنجی، سفید و صورتی وجود دارد. این گل در دسته گل های عروس می تواند در کنار گلهای رز استفاده شود.

لاله
لاله یک گل زیبای بهاری است که پرورش آن بسیار آسان است. گل لاله انتخاب جالبی برای دسته گل عروس خواهد بود. لاله نماد خوشبختی است و در طرح ها و اندازه های مختلف کشت می شود و به همین دلیل، سلیقه های مختلف را به خود جلب می کند.
 
نیلوفر لیلی کالا
لیلی کالا از خانواده نیلوفرهاست. عروس خانم هایی که احساسات لطیفی دارند، این گل ظریف را در دسته گل عروس خود استفاده می کنند. انحناهای خاص " لیلی کالا" ظرافت خاصی به آن بخشیده است. این گل نیز در رنگ ها و اندازه های مختلف وجود دارد و انتخاب مناسبی برای دسته گل عروس خواهد بود.
 
ادریسی
ادریسی به دلیل انبوه گلبرگهایی که دارد و اصطلاحا پرپشت است، طرفداران زیادی دارد. انتخابی مقرون به صرفه برای دسته گل عروس که در رنگهای سبز، صورتی، سفید، کبود و آبی کشت می شود.
ارکیده
ارکیده انتخاب عروس خانم هایی است که سلیقه خاص و منحصر به فرد دارند. ارکیده، گلی خوشرنگ و گرمسیری است که می تواند جلوه خاصی به دسته گل عروس ببخشد.
 
یاسمن
یاسمن (یاس فرنگی)، گلی ریز و ستاره ای شکل است و می تواند جلوه ای خاص به دسته گل عروس ببخشد. از یاس فرنگی می توان در وسط دسته گل عروس استفاده کرد و یا در دسته گل های بزرگتر برای پُر کردن فضاهای خالی لابلای گل ها از آن استفاده کرد.
 
گل مروارید
گل مروارید برای جشن عروسی در فصل بهار یا تابستان بسیار مناسب است. این گل بسیار ارزان است و در رنگ ها و اندازه های مختلف یافت می شود و می تواند جلوه خاصی به دسته گل عروس بدهد.

منبع : tehrankids.com

 

 

تزیین دسته گل عروس

مسیر فعلی شما : هنر در خانه --->تزیین دسته گل عروس       
 
 

 

دسته گل عروس

 

همه مردم علاقمندند كه در مجالس عروسی دعوت شوند و رفتن به عروسی برای آن‌ها خوشایند است و لذت عروسی رفتن را با بردن گلی زیبا كامل می كنند. هر عروسی دوست دارد كه جشن زیبا و پر از گل داشته باشد. گلآرایی در كنار سفره عقد و روی میز نامزدی بعنوان گل دست عروس و نیز تاج برای عروس مورد استفاده قرار میگیرد.

 

سنتهای كهن این مرز و بوم به مراسم ازدواج اهمیت زیادی داده. شاید بتوان گفت كه فرهنگ ایرانی بیش از فرهنگهای دیگر پیمان همبستگی برای دو نفر و تشكیل خانواده را ارج می نهد.

 

آراستن و پیراستن سفره عقد با چیدن اشیاء گوناگون و گل آرایی زیبا میتواند زیبایی مجلس را چند برابر كند. سلیقه شخصی در این كار خیلی موثر است. معمولاً بهتر است كه در مركز سفره عقد یك گل طبیعی را بشكل توپی یا افقی تزیین كنیم تا چشم بیننده را نوازش دهد و لطافت و آرامش بیشتری به سفره دهد.

 

برای نامزدی معمولاً از گل‌های كوچكتر استفاده می‌شود. حلقه‌های گل نامزدی كوچكتر و كم گل‌تر هستند. برای درستكردن یك گل دست عروس (به شكل توپی) ابتدا قسمت بالای گل‌های رُز زرد و آلستومریا را با سیمی میبندیم تا گل‌ها پخش نشوند و منظم در كار قرار گیرند. گردی‌های اسپاراكوس را در كنار گل‌های رز قرار میدهیم و گل‌ها را محكم‌تر می‌كنیم. گل‌های مركزی باید كمی بلندتر از گل‌های اطراف باشند. گلهای رز بلندتر از گلهای آلستومریا قرار می‌گیرند و با سیمی دور تا دور گل‌ها را میبندیم. سپس گل‌های رز را دور تا دور این گل دست توپی قرار می‌دهیم.

 

گل دست باید با سفره عقد، گل ماشین و لباس عروس هماهنگی رنگی داشته باشد. لباس عروس معمولاً به رنگ سفید یا شیری است ولی چنانچه لباس نامزدی بنفش بود از گل نارنجی در گل دست استفاده نمیكنیم. بلكه گل‌های شیری، سفید یا لیمویی بكار میبریم. هر چه ساقه گل رز كوتاهتر و سیم پیچی شده باشد، كار ظریفتر خواهد بود.

 

میتوانیم در درست كردن گل دست فقط گل رز بكار بریم در این صورت بهتر است كه برای تزیین آن از برگهای بنجامین یا برگ‌های تزیینی دیگر استفاده كنیم.


در این دسته گل از ساقه های لیندا برای قشنگتر كردن كار استفاده میكنیم. بدین صورت كه اگر دسته گل گرد و توپی باشد ساقه‌ها را دور تا دور آن قرار میدهیم ولی اگر بشكل آبشاری باشد فقط در قسمت جلوی آن بكار می‌رود. هم‌چنین می‌توان از برگ‌های پهن بزرگ شبیه پاپیون درست كرد و زیر گل دست قرار داد. در نهایت قسمت ساقه های گل دست را با فویل یا روبانهای ساتَنی كاملاً میبندیم. و برای تزئین این دسته گل از روبان‌های باریك بصورت آویزان در پایین دسته گل استفاده میكنیم.

منبع: هنرکده

 

دسته گلی برای عروس

مسیر فعلی شما : هنر در خانه --->دسته گلی برای عروس       
 
 
دسته گلی برای عروس,
در این بریز و بپاش های مراسم عروسی اگر به جای سپردن همه كارها به اهل فن اطرافیان عروس و داماد انجام گوشه ای از كارها را با روشی ساده تر و صرف هزینه ای كمتر خود متقبل شوند، خواهید دید كه چه میزان در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد. در ضمن نتیجه كار نیز به گونه ای متفاوت تر خواهد بود. گل آرایی در مراسم عروسی نیز از همین جمله كارها است و از آنجا كه در این هنر نیز مانند دیگر هنرها ابتكار و سلیقه از جایگاه ویژه ای برخوردار است، ایده گرفتن از نمونه های حرفه ای به همراه سلیقه فردی می تواند بسیار كارساز باشد. در همین راستا به ارائه دو پیشنهاد ساده در زیر پرداخته ایم. 
●دسته گل عروس
چیدمان دسته گل عروس به فرم های مختلفی انجام پذیر است كه در اینجا مدل آبشاری انتخاب شده است. لذا برای همین منظور به گیاهان سبز دارای شاخه های انعطاف پذیر و بلند نیاز دارید. انواع پاپتیال ها می توانند انتخاب مناسبی برای تشكیل این فرم باشند بنابراین تعداد شاخه بلند و كوتاه از پاپتیال سبز و ابلق آماده كرده در كنار هم بچینید.
در این روش گل آرایی از هیچ بستر اسفنجی استفاده نشده و گل ها و گیاهان در كنار هم و در دستان هنرمند گل آرا چیده می شوند. برگ های گرد، به رنگ سبز خاموش گیاه اكالیپتوس نیز خصوصیات آویزی را برای درست كردن این مدل دسته گل دارا بوده و در كنار برگ های سبز پررنگ و براق پاپتیال زیبایی خاصی را به وجود می آورند. وقتی كه زمینه گل آرایی توسط شاخ و برگ های سبز آماده شد، حال نوبت به اضافه كردن گل ها می رسد. معمولا در این قبیل گل آرایی ها یك نوع گل به عنوان اصلی ترین و مهم ترین جزء گل آرایی برگزیده شده و بقیه گل ها و گیاهان برای ایجاد جلوه بیشتر به این گل انتخاب می شوند، در این جا نیز لیلیوم صورتی این نقش را ایفا می كند. در نتیجه محدوده مركزی دسته گل را با سه عدد لیلیوم بزرگ غنچه دار پر كنید ولی توجه داشته باشید كه در تقسیم بندی و جای گیری گل ها تعادل رعایت شود یعنی یك گل قسمت وسط و دو گل دیگر در سطحی كمی پایین تر در طرفین آن و در لابه لای گیاهان قرار گیرند. سپس با قرار دادن تعدادی گل لیسین توس با شاخه های بلند و كوتاه به این چیدمان جهت بخشید به این معنا كه یك شاخه لیسین توس را با طولی بلند در كنار آویزهای پاپتیال و اكالیپتوس قرار داده و درواقع جهت پایین را برای این فرم آبشاری نشان دهید. دیگر لیسین توس ها را نیز با همین جهت ولی طولی كوتاه تر در لابه لای گیاهان سبز جای گذاری كنید.
چند عدد گل فرزیای سفید را با طول های مختلف در لابه لای گل ها و گیاهان دیگر قرار داده و فضا را پر كنید. برای این منظور علاوه بر فرزیا می توانید از گل هایی با همین ابعاد و یا حتی كوچك تر نیز استفاده كنید. فقط توجه داشته باشید كه پالت رنگی این دسته گل كه متشكل از رنگ های ملایم صورتی و سفید در كنار سبزهای زمینه است را درهم نریزید. در پایان از شاخه های شمشاد برای پر كردن محیط دایره گونه قسمت بالایی این آبشار را استفاده كنید سپس همانطور كه با دست چپ محكم ساقه های گل ها و گیاهان را گرفته اید، با دست راست شروع به پیچیدن نخی كنفی به دور شاخه و از بالاترین نقطه ممكن كنید تا امكان هیچ گونه جابه جایی و تغییر در فرم چیدمان گل ها وجود نداشته باشد.
نكته: لازم به توضیح است همانطور كه پیش از این نیز اشاره شد، در این گل آرایی از اسفنج استفاده نشده و گل ها و گیاهان در داخل دست در كنار هم چیده می شوند لذا این روش طبیعی تر جلوه كرده و گویی عروس دسته گلی از باغی پر از گل جمع آوری كرده است ولی از آنجا كه به جهت وجود گرمای هوای تابستان احتمال پژمردگی این دسته گل در ساعات نیمه برگزاری جشن وجود دارد، شما می توانید از اسفنج های دسته دار مخصوص دسته گل عروس استفاده كرده و همین فرم و گل ها و گیاهان را به روش فوق بر روی اسفنج اجرا كنید. 
●صندلی مخصوص
در مراسم عروسی همواره به عروس و داماد دو صندلی متفاوت با بقیه و به گونه ای رسمی تر اختصاص می دهند كه معمولا به لحاظ ابعاد نیز بزرگتر هستند حال آنكه می توان با هنر گل آرایی همان صندلی های موجود را به گونه ای دیگر از صندلی های بقیه مهمانان متمایز كرد. به این ترتیب كه ابتدا پارچه ای از جنس ساتن به طول سه متر و عرض ۵۰ سانتی متر تهیه كرده و پس از دوخت چهار طرف آن با ایجاد پاپیونی بزرگ در پشت صندلی آن را از حالت معمولی به صندلی رسمی مبدل كنید.
سپس دسته گلی آماده كرده و آن را بر روی پاپیون نصب كنید. برای این منظور كافی است نیم كره ای از اسفنج آماده كرده و به مدت چند ساعت در آب خیس كنید. به این ترتیب گل ها مدت زمان بیشتری تازه خواهند ماند.
توضیح: اگر از نیم كر ه های آماده برای دسته گل عروس استفاده شود، كار راحت تر خواهد بود.
فرم گل آرایی انتخابی برای این دسته گل نیز آبشاری یا اشكی است بدین معنا كه جهت گل آرایی به سمت پایین به صورت آ بشار و یا اشك خواهد بود لذا انواع برگ های سبز انتخابی را به همین ترتیب در اسفنج فرو كنید.
در اینجا از سرخس و اكالیپتوس استفاده شده است. یك برگ بزرگ سرخس را به صورت وارونه در پایین ترین نقطه اسفنج فرو كرده و بقیه برگ ها را در ابعادی كوچك تر در اطراف اسفنج فرو كنید. حال نوبت به گل های رز صورتی می رسد. در این گل آرایی دسته گل را از روبه رو به صورت صفحه ساعت تصور كرده و مطابق با آن گل های رز را به ترتیب به جای اعداد ۱۲ ، ۲ و ۵ و مابین ۷ ، ۸ و ۹ در اسفنج فرو كنید. در لابه لای گیاهان سبز و گل های رز تعدادی گل لیسین توس را نیز به صورت اتفاقی قرار دهید. سرشاخه لیلیوم صورتی و تعدادی نیجلای سفید white nigella و اسكابیوس scabious را نیز به تركیب فوق اضافه كنید. 
به این ترتیب دسته گل آماده شده و شما می توانید با عبور دادن سیم از داخل اسفنج آن را به گره وسط پاپیون متصل كنید. مرحله عبور سیم پیش از آغاز گل آرایی نیز انجام پذیر است به این ترتیب كار راحت تر صورت می گیرد.
▪نكته: دسته گلی كه آموزش گل آرایی آن ارائه شد صرف نظر از تزئین صندلی به خودی خود نیز می تواند به عنوان دسته گل عروس مورد استفاده قرار گیرد، كافی است اسفنج آن دسته دار انتخاب شده و با كمی تور و روبان تزئین شود.
 
منبع : همشهری


 

 

به نظرتون کدوم قشنگ تر از همه است؟

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

 

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

 

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس

عکس دسته گل عروس جدید شیک باکلاس رنگی سفید ساده بازویی-سی و پنج مدل عکس دسته گل عروس

 

نویسنده : | موضوع: مدل کیک و گل عروسیbride ,
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,
تاریخ انتشار : ساعت:
تعداد بازديد : 10988

بخش نظرات این مطلب

elham
این نظر توسط elham در تاریخ 7 سال پیش و 14:35 دقیقه ارسال شده است :
دسته گلهای زیبای عروس ارسال گل آنلاین گردوک
http://www.persiantafrih.ir/articles/521-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%87-%DA%AF%D9%84-%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3-%DA%86%D9%87-%DA%AF%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%85
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

موضوعات

امکانات جانبی

مجله زیبایی